Kezdőoldal » Otthon » Kert » Epret csiraztatok magról,...

Epret csiraztatok magról, lesz még idén termése a nyáron, vagy magról csak második évben?

Figyelt kérdés
Eddig semmit sem találtam róla a neten..
2019. febr. 4. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Epret indáról szapopritanak,másról nem hallottam .
2019. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

1-es, magról is lehet.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem idén nem lesz. Én nyár végén csíráztattam, a növekedés alapján idén még nekem sem fog teremni.

2019. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
Palántáról sem érdemes , drága kényes rengeteg vizet kell locsolni ha nem esik ha több esik kirohad vagy csak kacsosodik .
2019. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%

Magról....:))))))

Szerintem megőszülsz mire teremni fog. Ha egyáltalán fog.

Ha palántát veszel, az még abban az évben fog teremni.

2019. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Én egykor frigó palántát vettem,májusban ültettük el,és ez évben már nagyon szépen termett is .Erről már indával szaporitani is tudtunk.

1 voltam

2019. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

Az indátlan (alpesi) típusú szamócát szokták magról szaporítani.


Én is vetettem fehér/sárga termésűt meg pirosat is.


Ha nagyon korán veted és jól bánsz vele, akkor még az első évben is teremhet kicsit és keveset.


Én fóliasátorban vetettem, neveltem és az első évben termett.

2019. febr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Biztos, hogy jól emlékszel erre, előző?

Az apró magonc akkor (vagy inkább később) bújik ki a földből, mint amikor az idősebb tövek virágzanak. Fóliában is csak 1 hónapot nyersz.

Esetleg folyton termő lehetett, és ősszel volt rajta?

Egyszer én is kaptam ilyen apró magról kelesztettet (túl sok kelt ki az illetőnek), az csak a második évben termett.

2019. febr. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

Alpesi típusú, Rujana fajtájú eper: folytontermő, indátlan, kicsi és ízletes termésű...


Jól emlékszem.

2019. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jól írta a 6os, pont olyan típusúm van. Sárga húsú, piros külsejű alpesi szamóca. Kis termés, folyton erő a fagyokig! :)


Kint a kertemben palantarol ültetett eprek vannak, rujana meg még egy típusú :) gondoltam kiprobalom ezt is.. Amúgy meg írta valaki h palantarol sme jó és talán költséges is.

Hát én 390ft ért vettem 3 éve palánta darabját (10dbot) azota ezek szaporodtak indarol..szerintem simán tripla mennyiségu eprem lett 4000ft ert+ első évben vettem tapoldatot is. Már semmit sem szoktam csak gazolni,meg télre letakarom és ennyi.. Nyáron reggel vagy este locsolom őket ahogy sikerül és kész.

2019. febr. 5. 09:57
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért kellett lepontozni a válaszaim.



Ha nekem nem hisztek, akkor talán másnak...

"Könnyen termeszthető magról, könnyen és jól csírázik. Korai előneveléssel már az ELSŐ ÉVBEN TEREM. Az első fagyokig folyamatosan szedhető. "


innen szedtem ezt a hülyeséget:

[link]



üdv egy agrármérnök

kérem lepontozni ezt a választ is ti gyökerek!

2019. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!