Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti mit csinálnátok kb 70-80...

Ti mit csinálnátok kb 70-80 db szilvafával?

Figyelt kérdés
Van benne kicsi, nagy, sárga, kerek, minden féle, híján vagyok a pontos fajtájuk és nevük ismeretével. Vagy jobb lenne kivágni és mást ültetni?
2019. febr. 8. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Pálinka, befőtt, szedd magad occón viheted akccijó. De ja,tuzifanak is lehet ha mar nagyon muszaj,bar en sajnalnam.
2019. febr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
cseppfolyósítanám a termést. Ennyi fáról azért van mit kifőzni.
2019. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
52%
Vegyél főzőt. Tanuld ki a pálinkafőzést. És add el a pálinkát. Persze nem szabad de mégis. Jó pénz.
2019. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Így van, vegyél pálinkafőzőt és főzz pálinkát. De eladhatod magát a szilvát is, vagy akár a cefrét. Sőt! A pálinkafőzőben lekvárt is lehet főzni, a jó házi szilvalekvárt veszik.
2019. febr. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Évi 200 liter pálinkát azért elég nehéz eladni, ha nincs olyan kapcsolatrendszere az embernek.

2 tonna szilvát is nehéz eladni. Érésidőben állandóan a piacon kell ülni, minden délelőtt. 10-20 kiló ha elmegy egy nap, az elég jó eredménynek számít a legtöbb piac esetében. Zöldségesek jellemzően nem veszik át, bár meg lehet próbálni, hogy hátha. De akkor arra számíts, hogy legfeljebb félárat kapsz.

Mivel nem egyszerre érő egy-kétféle, ezért nagybanira nem lehet vele menni.

Legjobb talán a szedd magad akció, ha nem tudod máshogy eladni. De csak ha lakott településen van a kert, ahol van közbiztonság, mert ha pl. város mellett, bekerítetlen telken, akkor már ha odaszoknak az emberek, akkor este mennek szedni, amikor nem vagy kint.

Egy jól termő szilvást azért mindenképpen kár lenne kivágni, mert az új ültetvény esetén is pont ezek a gondok fognak jelentkezni, csak 10 évig nem lesz a gondokhoz elegendő termésed. Akkor már az is jobb, ha a szilvást eladod, és veszel egy kisebb vegyes gyümölcsöst, aminek a termését fel tudja használni a rokonság.


Ha nem cefrében gondolkodsz, akkor mindenképpen kezelni kell a szilvást, rotázni, metszeni, permetezni, mert ha csupa kukac lesz az egész, akkor másodszorra már nem vásárol nálad senki.

Amelyik fa eladhatatlan minőséget terem, azt nyáron jelöld meg, aztán ősszel vágd ki, a helyükre mehet más, amire a családnak szüksége van, vagy amit eladhatónak gondolsz.

Amikor én vettem anno egy termő vegyes őszibarackost, kb. 70 fával, akkor az első évben csináltam egy térképet a fákról, kockás papírra rajzolva. Tavasszal bejelöltem a fák helyét, aztán ha elkezdett érni egy fajta, akkor odaírtam az adott fához a dátumot, meg megjelöltem az azonos fajtákat. Utólag aztán net segítségével beazonosítottam, amit tudtam.

2019. febr. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

drága a pálinka kifőzetése, és tényleg akkor kell valaki aki nagy mennyiséget meg is vesz belőle,

nagybanin ha szépek gyorsan el lehet adni,

ha nagyon nem akarsz vele foglalkozni akkor se vágd ki szerintem mindet

2019. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mindentudó99 ***** válasza:
Ezért kell magadnak főzni. Kialakult vevőkörrel a 200 liter édes kevés lesz. Ha magad főzöd olcsón ki lehet hozni. 2500 nál nem adod drágábban és viszik. És van egy előnye ha nem megy el jövőre kevesebbet főzöl. Meg nem romlok
2019. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A kivágás hatalmas hiba lenne! Bármi jó amit az elöttem szólók felsoroltak.
2019. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Add ki bérbe!

Nekem sajna 4 éve volt egy stroke-m,akkor kiadtuk 2 évre a kiskertet,ahol közel annyi almafa van,mit a te szilvásod!

2019. febr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kivágásra azért kérdeztem, mert sajnos kb 10 éve nem volt piszkálva, nagyon elvadult, de még nem reménytelen, már folyamatban van a tisztogatás. Meg ugye az a helyzet, hogy két évente ad termést, de ennek ellenére én is sajnálnám.

Még lenne egy kérdésem az egyik ötlethez. Szerintetek ha kitalálnám, mi a módja, akkor a 100% bio szilvalével nagyon mellényúlnék?

2019. febr. 11. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!