Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen KPE csovet vegyek?

Milyen KPE csovet vegyek?

Figyelt kérdés

70m hosszu telkemre ontozorendszert telepitenek.

A kut [link]

En ilyesmire gondoltam: [link]

A pompat (30L/perc) egy 60m hosszu KPE csore csatlakoztatnam, valamint lenne egy gumicso amit 4 kulonbozo pontra tehetnek igy az egesz kert locsolhato lenne.

Amit nem tudok eldonteni, a hosszu KPE cso az 20 vagy 25 mm atmeroju, valamint 6 vagy 10 baros legyen?


2019. febr. 12. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Kézzel akarsz locsolni?

Akkor én a colos (32) átmérőjű gerincet javaslom.

Nekem is kb 70m hosszú a gerinc és háromnegyedes slaggal locsolni nekem gyenge.

(Pláne, ha a gerinc is vékony lenne)


A 6 bar bőven elég.

De én gondolkodtam a kb 2 baros LPE csövön is, de lehet később rakok rá hidrofort és nyomás alatt tartom... Az meg 2 bar közelében van...

2019. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nekem csak a 2 végén meg középen van leágazás.
2019. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, kezzel akarok locsolni.

Akkor a 6 bar az jo lesz.

Neked most milyen atmeroju a gerinc? Es milyen nyomassal jon a viz? Nalam 30 liter/perc a pompanal.

2019. febr. 12. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

A gerinc 32-es (1 colos) KPE.

Persze nincs benne egy kisebb idom se, mert az lefogná.

Nyomást nem tudom, de nagy a különbség, ha nem colos, hanem 3/4-es slagot rakok rá.

2019. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy 32,vagy ha vékonyabbat akarsz akkor a 25-t válaszd,hisz azokhoz jobban lehet kapni mindenféle csatlakozót bármelyik kertészeti boltban.
2019. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!