Kezdőoldal » Otthon » Kert » A bodza nem bírja az átültetést?

A bodza nem bírja az átültetést?

Figyelt kérdés
Évek óta kiásom és átültetem az anyanövény csemetéit, amik nőnek ezerrel szerteszét az udvarban, de a sok kis bodzából eddig egyetlen egy élte túl a dolgot. A többi növénnyel (nyárfák, eperfák, fűzfák, borókák, gyümölcsfélék, stb.) ilyen nem fordul elő, ezért gondolom, hogy nem a technikával van a baj. Mindig próbálom földdel, minél több ép gyökérzettel kivenni őket, és a bodza elvileg egy jól terjedő, alkalmazkodó, szívós növény. Mi lehet a baj?
2019. febr. 13. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én simán ültetem át a fiatal bodzát is, nincs ilyen gondom.

Eleve az első tövet is más helyről (erdőből) hoztam és azonnal megeredt.

Lehet, hogy a tiéd az új helyet nem szereti valamiért.

2019. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Régen a telekhatárt úgy jelölték, hogy a mezsgyébe leszúrtak egy levágott bodza ágat. Szinte mindig megeredt, kihajtott.

Úgyhogy misztikus, a tiéd miért nem marad meg...

2019. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem vágtad vissza a föld feletti részeket kellőképpen, így a sérült gyökérfelület nem tudta megfelelően vízzel ellátni a föld feletti részeket, ami aztán kiszáradt.
2019. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Vissza tényleg nem vágtam őket (mert semmit sem szoktam visszavágni), de tavasztól bevezetem, hátha...

Valóban silány helyre kerülnek, de a szülőföldjüket se jellemezném jobbnak; tömör és száraz a talaj mindkettőn. Nagyon szeretnék egy bodzás bozótost a telekhatárra, és nincs szívem kidobni a kis növényeket.

2019. febr. 13. 11:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kiírtani is alig tudtam, piszok makacs vadnövény...
2019. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"tömör és száraz a talaj mindkettőn"


tömör és száraz nem lehet egyszerre mivel a tömör talaj nem tud drénezni.

2019. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy írják, vissza kell vágni. Mindent, amit átültetsz. Ha a gyökérzet 95 %-át levágod, akkor a föld feletti részeket is alakítani kell kissé.

A bodzát pl. érdemes annyira, hogy a talajszint felett csak 1 rügy maradjon. Elég nehéz elpusztítani.

2019. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!