Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi történik a rózsával ha nem...

Mi történik a rózsával ha nem metszik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mekkorára nő,lesz rajta virág egyáltalán? Futórózsa és a sima rózsa is érdekel.
2019. febr. 15. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Mekkorára: fajtafüggő.

A futó az olyan lesz, mint a vadrózsa. Az új hajtások felfelé állnak, a következő évben a virágok, hajtások lehúzzák a végüket. De a korábbi évek növekményei megtámasztják alulról, így egyre feljebb nő a bokor. Egy erős futórózsa 4 m fölé is nőhet idővel.

Ezen jól lehet látni az ágszerkezetet, alul oldalt az elhalt régi ágak, fentebb az élők:

[link]

Virág viszont nem lesz úgy, mint a vadrózsán, mert a sok nagy virág leterhelné a növényt, így csak a bimbók egy része jut el a virágzásig, és azok is kisebbek lesznek, mint metszett bokornál.


A bokorrózsa is nő felfelé, de ez nem annyira hajlékony ágrendszerű, feltehetőleg törés lesz a vége. De azért egy idő után ez is magasodik, mert a félig letört ágak is támasztani, erősíteni fogják az újakat. Fajtától függően szerintem ez is megnőhet 2-3 m-re. (Virág persze leginkább csak a felső-külső részeken lesz ezen is, és nem túl nagy virágok.)

Ennél és a futónál is a nagy leterheltség miatt gyenge lesz a fagytűrés, könnyen visszafagynak enyhébb teleken is.

2019. febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Azért kérdeztem amúgy, mert eddig metszettem, de idén szeretném ha takarnák a szomszédban lévő sufninak a falát ami nem valami szép, úgyhogy szerintem nem fogom metszeni és menövesztem.
2019. febr. 16. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom pontosan a takarás miatt nem metszette évek óta a piros futórózsáját. Mit mondjak? baromi nagyra megnőtt, gyönyörű, és igen szépen, hatásosan takar.


A sima rózsa az fajtától függ, de ha jól tápozod, akkor kitesz magáért, és szintén nagyra nől.

2019. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A sima rózsa virágzik úgy is, ha nem metszed, elég erősek szoktak lenni. és fönt sok virágot hoznak. Viszont nagyon megerősödnek a vesszők, nehéz utána visszametszeni ha mégis akarod, vagy ha kihal az adott vessző.... Továbbá eléggé be tud sűrűsödni.

De szép tud lenni sztem egy 1-1,5 m magas rózsabokor is... Aztán ha egyszer visszavágod, majd kihajt.

2019. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!