Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt pontosan tudom, hogy mit...

Azt pontosan tudom, hogy mit jelent az Élelmezés-egészségügyi várakozási idő, de mégsem tudom pontosan értelmezni! Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Példa ként a DITHANE gombaölő szert említeném: az élelmezés-egészségügyi várakozási idő szempontjából csak a két szélsőséges értéket említem meg:

almás termésűek esetében:28 nap

paradicsom, paprika esetében csak 3 nap.

Miért van a két növénykultúra között ez a nagyon nagy eltérés? Hogyan lehetséges az, hogy a vegyszerrel kezelt paradicsom már 3 nap után-, az alma viszont csak 28 nap után fogyasztható?



#növényvédelem #várakozási-idő
2019. febr. 22. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert az eltérő fajok eltérően fejlődnek, a vegyszer pedig akár eltérő kémiai átalakulás során bomlik le az adott faj szervezetében.
2019. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez azt a felszívódási időt jelenti, ami után már biztonsággal fogyasztható, nem mutatható ki benne a vegyi anyag.


Az említett növények beérése között is jelentős különbség van, a pici alma tavasszal megjelenik a fán, de csak nyár végén, ősszel szedhető. Több hónap, mire beérik.

A paradicsom növekedése pedig napról napra látványos, és nem is tart hónapokig. Sokkal gyorsabban végbemegy benne minden folyamat. Nagy százaléka víz, ez sem mindegy.

2019. febr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok más permetszer esetén ezek jó válaszok lennének, de a Dithane esetében nem.

A Dithane ugyanis kontakt szer, vagyis nem szívódik fel egyáltalán, csak beborítja a felszínt.

A paradicsom a (z éretten való) szedés előtti 3 napban ugyanúgy nem növekszik jelentősen, mint a tárolásra szedett alma az utolsó 28 napban. Vagyis, mivel nem növekszik a felszín, így nem csökken le a viszonylagos, cm2-re jutó szermaradék.

Annyi igaz, hogy egyes nyári almák, nyári körték gyorsan fejlődnek és érnek. De az utolsó 14 napban már azok se növekszenek, így a 28 nap számomra is rejtély.

2019. febr. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!