Kezdőoldal » Otthon » Kert » Piros Habanero paprikát mikor...

Piros Habanero paprikát mikor kell vetni és mire kell figyelni a termesztés közben?

Figyelt kérdés

2019. febr. 23. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Na de hová szeretnéd?

Csak egy fűtött szobában akarnád nevelni? Vagy van neki való palántanevelő helyed is?

Aztán fóliában akarnád nevelni? Vagy cserépben? Vagy kertben?

(Én amúgy nem szakértem ezt a fajtát, de a fentiek szükségesek lesznek a hozzáértőknek. Az én tippem szerint ez hosszú tenyészidejű fajta lehet, tehát most kellENE, ha lenNE megfelelő helyed, ahol nappal világos és meleg van, éjszaka meg hűvös.)

2019. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából ahogy jobb lenne neki, bár fóliázni nem tudom. Arra gondoltam hogy legelöszőr egy tejfölös pohárba (vírágföldel) elvetem, és ha eléri a megfelelő nagyságot akkor ki ültetem a kertbe vagy csak simán átrakom egy nagyobb cserépbe ugyanúgy virágföldbe.
2019. febr. 23. 19:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és persze legelöszőr szobába lenne és ahogy jobb idő lenne (kb +20'C ) akkor ki tenném.
2019. febr. 23. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha igazam van, és tényleg hosszú tenyészidejű, akkor már lehet, hogy késésben is vagy vele. De most már mindenképpen neki lehet fogni.

Ha csak pár szemről van szó, akkor mehetnek tejfeles pohárba. 2 cm laza virágföldet szórsz rá, és lenyomod egy kissé, így 1 cm körül lesz. Én az első beöntözést a biztonság kedvéért gombaölős vízzel szoktam, de pl. a pesti víz olyan eszméletlenül klóros, hogy az is elég talán. Kelés után már nem öntözöm felülről véletlenül se, hanem csak alulról, és vigyázok, hogy a föld teteje 1-2 ne sokáig legyen nedves, mert akkor jön a palántadőlés nevű betegség. Kelésig lehet folyamatosan nedvesen tartani a felszínt is, felülről öntözve is.

Kelésig minél melegebb helyen legyen folyamatosan, akár szekrény tetején is lehet (ha minden nap ellenőrzöd).

Kelés után viszont csak akkor lehet folyamatosan melegen, ha plusz megvilágítást alkalmazol. Egy olvasólámpa is elég fél méterről pár tőnek, egyébként meg távolabbról sok növénynek direkt növényes lámpa kell.

Ha még így is nyúlnak a palántáid, akkor éjszakára vidd őket hűvös helyre, 10-15 fokra.

Április elejétől el lehet kezdeni a kiszoktatást, amikor szép idő van. Csak nappalra, jó időben. (Előfordul, hogy nem is kell már őket visszahozni, mert éjszaka se lesz 5 foknál hidegebb talajszinten, ennyi meg nem fog megártani, bármit is írjanak a neten.) A napégésre vigyázni kell, vagy olyankor kell kezdeni a kiszoktatást, amikor felhők szaladoznak, és időnként árnyékolnak, vagy pedig egy nagyobb növény ágai között érje a paprikát a nap. 3 nap után jöhet a full nap.

Átültetni valószínűleg nem kell, másfél deci virágföld elég szokott lenni április legvégéig vagy május elejéig, amikor ki lehet őket ültetni szabad földbe, a fagyveszély elmúltával. Csak akkor ültesd át, ha a naponkénti két öntözés között megkókad a növény.

De tápoldatozni kell időnként, akkortól, amikor már kijönnek a sziklevelek után az első megmaradó levelek.

Szabad földben, jó helyen sokkal-sokkal szebb lesz a növényed, mint cserépben a legjobb gondozás mellett.

2019. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de az probléma lenne ha én nem tudnám (nem is nagyon akarnám) lámpázni. És akkor az jó hogyha a szobámba kb 20 - 26 C van ?
2019. febr. 24. 12:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, az komoly probléma, meg fognak nyúlni a fényhiánytól, és el fognak pusztulni.

[link]

Lámpa nélkül csak azt tudod csinálni, hogy éjszakára hűvös helyre vinni, hogy ne nyúljanak éjszaka a sötétben.

Vagy várni március végéig a magvetéssel, és kelés után egyből kitenni őket edényestől a szabadba. De lehet, hogy így csak szeptemberre lesz pár szem érett termésed, ha tényleg olyan hosszú tenyészidejű paprikákról van szó.

2019. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszod ! :)


Szerintem akkor azt fogom csinálni hogy március közepe körül ültetem ki. Lehet hogy később fog beérni de szerintem akkor így lesz a legjobb.

2019. febr. 24. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!