Kezdőoldal » Otthon » Kert » Általában március elején kell...

Általában március elején kell elvégezni a szőlőnyitást? (metszést)

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan hogy mikortól lehet elvégezni, olvastam, hogy a túl korai metszés is árthat a szőlőnek. Otthon a kertben hobbiból termesztek egy sor szőlőt.

2019. febr. 27. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyüzemben már januárban metszenek.
2019. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt van a jó idő ,lehet metszeni.
2019. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ha eddig nem fagyott el már nem fog. Én ha jó az idő februárba kezdem. Ma is metszettem.
2019. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A túl korai az, ha rájön még egy -15 fokos fagy a mérsékelten ellenálló szőlőre, és a megzavart nedvkeringés miatt az is elfagy, ami nem akart. Ilyen hidegre már nem nagyon van esély, egy-két éjszakai -8-10 nem gond semminek.

Átlagos években február közepén vagy előbb neki lehet fogni, az aktuális időjárás és előrejelzés függvényében.

Ha túl későn metszel, amikor már erősen lében van a szőlő, akkor meg nehezen forrnak be a nagyobb sebek, úgy folyik belőlük a lé, mint a csepegő vízcsapból. Ha februárban metszed, akkor a vágás környéke elkezd elhalni, és nem, vagy csökkent mértékben fog folyni a leve.


Én borvidéken lakom, a fagytűrő borszőlőket itt már lombhullás táján elkezdik metszeni.

Nálam a többség mérsékelten télálló csemege, ezért várom meg a februárt, mert olyankorra már kiderül, hogy mi fagyott el és mi nem.


A nyitással is ugyanez a helyzet, a nagy fagyok idejének elmúlta után lehet nyitni a fejművelésű szőlőket.

2019. febr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld lájk.
2019. ápr. 14. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!