Kezdőoldal » Otthon » Kert » Syzygium buxifolium bonsai-m...

Nyuszikalove kérdése:

Syzygium buxifolium bonsai-m van. Kb 1 hónapja kaptam. Lehullott majdnem az összes levele. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Pár naponta locsolom. Kb 1 hete hullottak le a levelei. Ma kapott tapoldatos vizet először. Kb 25 °C van a szobában, parasitok, világos helyen van.

A levelei elszáradtak. Először láttam alul pici élettel teli gyökeret.. most meg elvan száradva.

Tul locsoltam vagy kiszáradt??

Nem akarom hogy elpusztuljon. :/



#bonsai #szobanövény? benti bonsai
2019. márc. 7. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak azért írok, mert más nem, mivel én nem vagyok igazán hozzáértő. De én úgy gondolom, hogy ez nem tartható szobában (néhány rokonáról konkrétan tudom, hogy csak kint él meg), bent túl sötét van neki, ehhez képest meleg a helye. Egy fűtetlen, de fagymentes világos helyen télen is meglenne, a sötét meleget viszont nem bírta nálad.

Nem tudom, a levelek mennyiségéhez viszonyítva mennyi a földje, de szerintem a víz is sok lehet neki.

Tápoldatozni soha nem szabad olyan növényt, aminek valami baja van. (Kivéve, ha a tápanyaghiány a baja.)


Most két eset lehetséges:

1. Van olyan helyiséged, ahol hidegben és világosban tudod jövőre teleltetni. Ez esetben most tedd oda, vagy akár szabadba is mehet, ameddig fagy nem jön.

2. Nincs olyan helyiséged. Akkor vagy ajándékozd el, vagy dobd ki. Szabadban tartva van némi esélyed, hogy nyáron erkélyen vagy kertben feléledjen.

2019. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál. Ez az hogy én se ertek hozza nem tudom mi baja van ezert próbáltam tapoldarozni hátha segít.

Szerintem a fénnyel nincs gond mert nagyon világosba van viszont a meleg lehet baja.

Próbálom hidegbe tenni akkor.

Köszi megegyszer!

2019. márc. 10. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A benti világos meg a kinti világos az nem egy. Az üveg a fény egy részét elnyeli, más részét visszatükrözi. Ha függöny is van, az meg főleg sok fényt megfog. A függöny belső oldalán kb. harmada fény van, mint a szabadban, csak ez neked nem tűnik fel, mert a szemed idomul a fényhiányhoz, a pupilla kitágulásával.

A nappali 25 fok is sok ennyi fényhez, de főleg az éjszakai, amikor teljesen sötétben van a növény.

2019. márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már világos! Köszönöm szépen! :)
2019. márc. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!