Kezdőoldal » Otthon » Kert » Alpina A3700 láncfűrèszről...

Papoattila kérdése:

Alpina A3700 láncfűrèszről van valakinek vèlemènye? 2 napja vettem, de mèg nem vágtam vele. Kis masszív gèpnek gondolom. Nem zörög csörög. Milyen keverèkkel járassam be, ès kèdőbb milyet használják?

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvetted miért kérsz véleményt? Amúgy 1-2 fa kivágása után szét fog esni. Szomszédom ilyet vett, kivágott egy fát, a láncvezető eltört. Vett rá újat, aztán most a láncvezetőt tartó csavar tört el.
2019. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kis kínai, alkalmi gallyazásra megteszi, meg 1-2 száraz fát kivágni a telken. (Mondjuk, én egy fokkal komolyabb kínait vettem volna ennyiért.) Nem tudom, az első hsz. által említett láncvezető mitől törhetett el, az Oregon sokkal komolyabb minőség, mint maga a fűrész.

A használati utasítása mit ír, milyen keverék kell bele? Amit én találtam a neten, az 50-es keveréket írt. Ezzel nyugodtan használhatod az elejétől. Esetleg a saját megnyugtatásodra először egy liter 40-est használj el. De egész biztos, hogy nem a motorkopás lesz a fő problémája.

Én most ezt használom a gépeimbe, olcsó és fullszintetikus:

[link]

2019. márc. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2 M3 fa össze vágva vele.....úgy vitte, mint kès a vajat......meg vagyok elègedve vele ....
2019. márc. 28. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is az a baj a kínaiakkal, hogy nem dolgoznak tökéletesen. Hanem hogy nem sokáig dolgoznak, mert valamilyen részük megadja magát. Nem fogadnék rá, hogy 10 m3 után is így fogsz örülni.

De ameddig jók, addig a munkájuk minősége kiváló, mint minden új gépnek.

2019. márc. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alpina Olasz, nyilván ez a konstrukció Kínai eredetű de az Olaszoktól sosem állt távol ott gyártatni.Amúgy olcsó hozzá minden alkatrész,úgyhogy ne dőlj kardba ha elromlik legdrágább alkatrésze se éri el az 5-ezrest.A legkisebb Makita láncfűrész karburátora szinte annyiba kerül mint ez a gép.
2020. máj. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!