Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a szőlőmetszés mennyire...

Ez a szőlőmetszés mennyire szakszerű?


2019. márc. 12. 03:07
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Semennyire
2019. márc. 12. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Asszony! Hozd a puskát meg az ásót!
2019. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor hogyan kéne?
2019. márc. 12. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:

A Youtube-on beírod az oldal keresőjébe, hogy "szőlő metszése". Aztán a komolyabbnak tűnő találatokat végignézed.

A mi borvidékünkön pl. mindent szálvesszőre vagy félszálvesszőre metszenek, pl.:

https://www.youtube.com/watch?v=3RBez-Fl2n4

https://www.youtube.com/watch?v=YAS2Ut8hplc

Minden tőkén meghagysz 2 vesszőt, és úgy kötöd le, hogy a vessző vége lentebbre kerüljön, mint az eredési helye, így jövőre se csak a végén lesz neki vesszője.

De érdemes lenne keresni valaki hozzáértőt, aki megmutatja élőben, és elmagyarázza.

2019. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nem hiszem hogy ennél normálisabb videót nem találtál. A szőlőtőke tetején meghagy egy méterhuszas vesszőt. Az utolsó három rúgy fog kihajtani. Felkopaszodik két év és annyi a szőlőnek. Sok marhaságot összehordott. Kár is szót fecsérelni rá.
2019. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hm, nem hallottál még a szálvesszős metszésről, ugye?

Ezeket a szálvesszőket vagy félszálvesszőket kell lekötözni, ahogy írtam is.

Sok variációja van, de mindegyiknek ez az alapja, hogy hagy 2 vagy több vesszőt, amit lehúz utána, és a tőke erejéhez és távolságához mérten méretre vág.

2019. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Hm. Én hallottam. Sőt alkalmazni is szoktam. De te láttál olyat a videóban hogy az említett vesszőket lehajtotta és lekötötözte volna? Ugye hogy nem? Így meg pontosan az történik majd amit fentebb írtam
2019. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt a metszésről szólt a kérdés.

Azt meg én tettem hozzá a link után, hogy a meghagyottakat utána le kell fektetni. Szó se volt róla, hogy kötözetlenül kell hagyni, ez még az amatőrök számára is természetes, hogy kötözni szokás a szőlőt.

Ahol sokat metszenek, ott mindig két külön munkafolyamat a metszés meg a lekötözés. A kötözés gyakran hetekkel vagy hónapokkal a metszés után szokott történni. Egy történelmi borvidék központjában élek, szóval láttam már szőlőt.

2019. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Az lehet. De a kérdezö ezek szerint nem. Neki lehet nem természetes az hogy lát valami videót és ami nincs rajta azt majd hozzáképzeli. Tehát ha videót vesszük alapul amiről a kérdés szólt e szerint a metszés nem szakszerü abszolút.
2019. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

na itt egy új videó milyen lett a fenti a szőlej


https://www.youtube.com/watch?v=L4TJiLVyUHY

2019. jún. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!