Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az orchideákon apró piros...

Az orchideákon apró piros kártevők jelentek meg. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy hete jelentek meg rajtuk, minden előjel nélkül nagyon apró piros kis kártevők, tetűfélék. Más szobanövényeken nincsenek, új növény nem került hozzánk.


Már lemostam, letisztogattam őket, a környezetüket is, ahol vannak, de most újra visszatértek.


Milyen szert használhatnék? Nem akarom, hogy tönkremenjenek. Most is virágoznak, szépek és jó helyük van.


2 éve vásároltam őket a dobronaki orchidea farmon.



2019. márc. 12. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg itt hátha megtalálod, mivel van dolgod.

2019. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem találod, akkor meg próbálj fotót készíteni nagy felbontással.

Tippeléssel vagy eltaláljuk, vagy nem.

2019. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, külföldön voltam.


Két képet csináltam, de nem lettek túl jók.


[link]

[link]

2019. márc. 16. 17:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos nem ismerős. A kép alapján azt se tudom megszámolni, hogy hány lába van, mert egyáltalán nem látok lábakat.

Ez pedig fontos lenne, mert ha 6 láb van, akkor valami általánosabb rovarölőt kellene használni, 8 láb esetén meg atkairtót.

2019. márc. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tudok jobb képet készíteni sajnos.


Egy ilyent vettem, ezt kipróbálom.

[link]

2019. márc. 18. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hatóanyaga fenyőolaj, hát ez nem túl bizalomgerjesztő. Lehet, hogy az orchidea rosszabbul viseli majd, mint az állatkák. De nem biztos, mert nem ismerem, én ilyesmit nem használok.
2019. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még akár piros gyümölcsfa takácsatka is lehet, ahogy az interneten nézegettem, valóban olajos jelegű szereket ajánlanak ilyenek ellen. Én amondó vagyok,hogy először a legjobb ezeket mechanikusan gyéríteni, tehát pl. sima végű fapálcikával összenyomni, a növényt meg valamilyen spray formájú rovarölőszerrel (chemotox, molytox) óvatosan lepermetezni.
2019. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!