Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárguló orchidea szárát le...

Sárguló orchidea szárát le kell vágni?

Figyelt kérdés

Van egy dencdrobium sa-nook orchideám, ami felülről lefele kezdett sárgulni egy 1,5 centi hosszan, ezzel kell valamit csinálni? (Virág nincs rajta)

Illetve ha egy gyökér egyenesen nőtt, de megtört, azt hagyjam úgy, vagy vágjam le a törésnél?


Pontosan milyen színűnek kell lennie a gyökérnek amúgy?

Mert ehhez a fajtához konkrétan nem találok leírást. Valahol azt írják zöld, valahol fehér, nem tudom.

(Az enyémé fehér)


Lehet abban tartani ami alapból a cserépben van, ilyen tőzegben, vagy ültessem át orchidea földbe? Esetleg várjak vele?


És ha nőtt ki új tő, az eredetitől függetlenül, akkor az mikor hoz szárat?


Bocsi a sok kérdésért :D :)



2019. márc. 14. 16:43
 1/3 anonim válasza:

Sajnos nem tudok minden kérdésedre válaszolni, mert a dendrobiumokhoz annyira nem értek, inkább csak a phalaenopsis orchideához.

De én, ha elkezd sárgulni a szára, akkor vissza szoktam vágni kb a sárgulás alatt egy-két centivel és lekezelem faszénnel, hogy ne fertőzze meg semmi. Ilyenkor nekem nem sárgul tovább és később elágazódig és nyílnak az új virágok. A gyökér törést szerintem hagyhatod vagy akar le is vághatod nem hiszem hogy barmi baja lenne.

A többi kérdéssel szerintem várd meg a többieket:D

2019. márc. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üzletben az orchideákat átlátszó cserépben árulják, mert a gyökerüknek (is) fényre van szüksége. Az elsárgult (elszáradt) szárrészt vágjad el (fentebb ajánlották hogyan). Orchideáknak nagyon fontos a viszonylag párás levegő, hiszen eredeti tenyészhelyükön (őserdők) is bőven párás a levegő. Itt csak szűrt fényhez jutnak, ezért ne tedd nagyon világos helyre. A cserepük tányérjába (vagy akár a cserepükbe is) nedves fakérget tegyél, ami a párologtatás útján biztosítja a kellő páratartalmat.

FONTOS, hogy a gyökerük ne álljon vízben, mert elrohad!

Panellakásban lakom. A párásítást úgy oldom meg, hogy hetenként 2x(3x) a virágot behelyezem egy megfelelő kaspóba, vizet engedek rá a cserép magasságáig és hagyom hogy a földje (fakéreg) teleszívja magát vízzel. 2-3 óra múlva kiemelem a kaspóból, ráteszem tányérjára (ami vizet kicsurgat, az nem teszi tönkre a gyökereit, mert másnapra elpárolog).

2019. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszi :D


Praktiban vettem, nem átlátszó, szürke cserepe van, de akkor majd cserélek valamikor.


Visszavágtam a szárát, meg a letört gyökeret a törésig.

Megfogadom a tanácsokat :)

2019. márc. 15. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!