Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet így, vagy kárt teszek a...

Lehet így, vagy kárt teszek a fákban?

Figyelt kérdés
Örököltem egy telket, van rajta 3 alma és egy diófa. Levághatom az ágaikat ahogy nekem tetszik, ha a termés mennyisége nem fontos, vagy tönkre is tehetem őket? Minden esetben fontos, hogy olyan metssze a fákat aki ért hozzá, vagy csak ha fontos a termés is?

2019. márc. 18. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan levághatod.
2019. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A diónál inkább augusztusban ajánlom a korona alakítást, mert azt most tönkre teheted. Az almát olyanra metszed, amilyenre akarod. Egy lemosó permetezést azért adj nekik rügypattanás előtt.
2019. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
22%
Nem megy tönkre . Csonkolhatod is az ágakat rendesen. Kihajt. Metszést meg lehet tsnulninakár internetről is. Ha csonkolod még most tedd. Aztán hagy hajtani majd jövőre max 40 centinél vágj vissza minden ágat.
2019. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dióhoz ne nyuljál,mert 1 vastagabb ág levágása is fa végzetét jelentheti.Tavasszal akkor a gyökér nyomás,hogy elvérzik a fa .
2019. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, a diót most nem szabad metszeni. Majd ősszel, amikor érik. Ha most vágsz le egy vastag ágat, akkor 1-2 hónapig szó szerint folyni fog a nedve.

A diót ősszel, az almát tavasszal bárhogy lehet vágni, nem ebbe fog belepusztulni. De lehet, hogy rettentő rondák lesznek, vagy éppen le fognak törni az ágak a nyári viharban.

2019. márc. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!