Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha veszek egy huqsvarna vagy...

Ha veszek egy huqsvarna vagy stihl láncfűrészt az is 20 évig fogja bírni mint az előző gépem?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 260 Stihl van, ősszel múlt 8 éves. 100 köbméter fa minimum őssze lett vele vágva.


Most lett szerelőhöz véve először, mert valószìnűleg membrán problémája van. 5-10 ezer körülbelül.


Te mennyit és mire akarod használni?

2019. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ünnep napokon használtad ,akkor van rá esélyed ,akkor ezt ezek a gépek is birni fogják .

Aki erdészetben használja,annak ilyen eszébe sem jut.

2019. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg azért márkán belül is nagy különbségek vannak.

A kis hobbigépeik nem fognak kibírni 5 évet, ha a teljes téli tüzelődet vágod velük. (Ismerősöm márkaboltban vett 50 E-s Stihljét 2 év intenzív használat után nem érdemes javítani.)

A 200 E-s profi gépek viszont háztáji használatban tényleg kibírhatnak 20 évet. A Husqvarna főleg, 5 profi fűrészes közül 4 jobbnak tartja, mint a Stihlt.

2019. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én tényleg a ház körüli melóra használom csak.kiebb rönköket néha vágok vele,de csak kb.fél m3-t évente,ami komolyabb meló neki. Ezen kívül gyümölcsös,és a kis akácerdő karbantartására használom.

A gépem egy 2005-ös évjáratú Husqvarna 137-s.

Épp ma vittem életében először szervízbe,mert most már cserélni kell a kis lánckereket(ami munkadíjjal 5,5e lesz)

Ezen kívül vezetőt is veszek rá újat,(a gyári 9,5e...az Oregon 5,5e).Veszek az új fejlesztésű láncból is,állítólag picit jobban nyúlik,de sokkal éltartób,(az 3,8ezer)


Tulajdonképpen eddig semmit nem kellett javítani a 13 év alatt,olaj,benzin,zsír az orrkerékhez,...és pár lánc+ az élezésük,amit költöttem rá. No meg pár flakon féktisztító,én ugyan is azzal fújom le+ kompresszorral,levegővel kifújatom.

2019. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Amit ezelott 20 evvel gyartottak azok ugy voltak megtervezve hogy sokaig tartsanak. Amit ma gyartanak ugy vannak megtervezve hogy x orat vagy x kobmetert felvagol vele es annyi.... Inkabb javitasd meg a regit, jobban jarsz ;)
2019. márc. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy javíttasd meg ha jót akarsz. Nekem szintén ilyen van (2004-es) és zsír állapotú, csak kuplungot cseréltem de azt is azért mert volt itthon és új láncot lapot is kapott.
2019. nov. 27. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem az idő teszi tönkre a gépet hanem az üzemóra és a teljesített feladat mértéke..Egy mai modern gép 3 év alatt elérheti azt a kitermelt mennyiséget mint egy régi modell akár 15 év alatt .Mindenki többet akar a termelést folyton növelik a gépeket ebben az irányban fejlesztik.Ha a polcon ott állna egymás mellett a boltban a 20 éves konstrukció meg a legfrissebb azonos áron,biztos vagyok benne a régit nagyon kevesen választanák.Ennak ellenére én azt állítom bármely mai modern gép simán el fog menni 20 évet-csak időben ki kell javítani a hibáit....
2020. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!