Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri 1 főre, csak magamnak...

Megéri 1 főre, csak magamnak zöldségeket termeszteni, vagy jobban járok ha megveszem a boltban és több a szabadidőm?

Figyelt kérdés

Most ha félretesszük a finomabb ízt, egészségesebb zöldségeket, és csak az anyagiakra gondolunk, melyik éri meg jobban? Egyáltalán nem vagyok ebben járatos, nem tudom egyáltalán mire mennyit kell költeni, hogy x mennyiség teremjen. Őszintén szólva 9 óra munka után, meg hétvégén, nem biztos hogy lenne kedvem csak azért foglalkozni a növényekkel mert egészségesebb mint a bolti. Viszont ha mondjuk az eddigi havi 45 ezer ft ételre költött pénzből jócskán kevesebb lenne ezáltál, akkor bevállalnám a munkát is vele.

A másik hogy imádok zöldséget enni, főleg natúran, nyersen, főzve, sütve, mellé valamilyen hússal, a főzelékeket is szeretem. Tehát nem úgy vagyok vele, hogy minden nap kenyér, tészta, és néha valami zöldség, hanem képes vagyok egész nap ilyesmit enni, ami persze így nem laktat annyira. Pont ezért szeretném ha tudnék spórolni, mert ez a 45 ezer nagyon nagyon szűkös jelenleg.


2019. márc. 22. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Én meg nem nagyon szeretem a zöldségeket, de van időm meg szeretek is a kertben szórakozni, azért vetek pár fajtát, mégha nagy termés nem is lesz rajta mert homokos a talajunk meg trágyám sincs.

Ha van helyed szerintem vegyél pár palántát április vége felé, meg vethetsz helybe tököt cukkinit ezekkel nem lesz sok gond csak rendszeresen locsolni kell.

2019. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Uborka padlizsán ilyesmi . Ezek lehetnek jók. Kis helyen kis gondozással elvannak. Borsó sárgarépa pl biztos nem jó. Paradicsom is elvan. De ha felszámolod a munkát locsolást szinte semmi nem éri meg.
2019. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Annak éri meg, akinek ez kikapcsolódást jelent és a tudatot, hogy ő gondozta, várta ki hogy beérjen.

Én nem szeretek vele foglalkozni és még is csinálom, mert számomra egy üzleti paradicsom, paprika, uborka, retek, stb ehetetlen.

2019. márc. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Fúrt kutad van ? Eső gyűjtő rendszer ? Ez olcsóvá teszi a dolgot mert vagy ömlik 3 4 naponta tavasztól őszig vagy 2 3 hétig semmi . Epret nem ajánlom , fokhagyma tök burgonya igénytelen . Paprika pari igényes kényes . 7 éve mindet lerohasztja a poloska invázió .
2019. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk cukkini, patiszon, répa, paradicsom, paprika annyi volt, mint a szemét, 3 méteren se volt vetve, és pillanatok alatt tízkilószám nőtt, nem győztük sütni, enni 7-8 hónapon át. De ez még a poloskainvázió előtt volt, azóta nincsen kertünk.
2019. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak anyagi szempontból nézzük akkor egyáltalán nem éri meg, mivel időigényes és mint a legtöbb embernél gondolom nálad is az idő az pénz.

Persze teljesen más megvilágítást kap a dolog ha nálad szempont hogy sokkal egészségesebb saját termést fogyasztani, jobb szájízzel is fogyasztod, hiszen jobban magadénak érzed mint a bolti, gyártószalagról odakerült terméket.

Összességében ha nem szeretsz vele foglalkozni (sokaknak ez kikapcsolódás) és csak anyagi motivációd lenne rá akkor nem hinném hogy bele kellene kezdened mert anyagilag tényleg nem éri meg, azonban minden más szempontból megéri. :)

2019. márc. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernél nem pénz az idő, mert szabadidejében a szobában döglik a tévét vagy monitort bámulva vagy a telefont nyomogatva. Ehhez képest bármit termel, az anyagilag hasznos.

Természetesen elfogadható indok, ha valaki utálja csinálni, inkább a szobában döglik helyette, mert nehéz és fárasztó volt a munkája, ezzel nincs is probléma.


Költsége minimális van, de van.

Ha nagyon sok zöldséget eszik valaki, akkor (krumplit, babot, ilyesmit is beleszámolva) kell vagy 500 m2.

Mindent belevéve, lehet 30 E Ft költsége is egy évben. (Bár 10 E-ből is meg lehet úszni akár.) De ennyiből megvan egy évre a krumpli, gyökérzöldség, bab, nyáron meg szinte minden zöldség.

Ehhez persze sok munka, odafigyelés, és főleg szakértelem kell. A kert nem úgy működik, hogy akkor csinálod, amikor kedved van, hanem mindent akkor kell, amikor szükséges, 2 nappal később már esetleg elvitte a paradicsomvész az összes paradicsomodat.

2019. márc. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: A krumpli meg a tarkabab az gabona, nem zöldség.
2019. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!