Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kukoricát szeretnék ültetni a...

Kukoricát szeretnék ültetni a fél kertemben. Mennyi ennek az ára?

Figyelt kérdés
Nem kell hektárokra gondolni. Pontosan nem tudom mekkora terület, de jövőre szeretnék pár tyúkot otthonra és ezzel szeretnék spórolni az etetésükön. Csak otthoni célra maximum 10 tyúkról lenne szó. Milyen kukoricát érdemes ültetni és mikor? Soha nem foglalkoztam ilyennel és szeretném ezt most valahogy megoldani. Azt tudom hogy munka van vele, de annyi időm lenne rá hogy kapálgassam még nagyobbra nem nő. Minden válasz tud segíteni. Köszönöm!

2019. márc. 23. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő... de ha időt szeretnél spórolni akkor még azt is írd oda hogy takarmány vagy csemege kukoricáról van e szó!
2019. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja bocsánat most olvastam végig az apró betűt


Ezt benéztem ne haragudj miatt!

2019. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagy munka nincs vele. Április második felében elveted, amikor 20-25 centi magas lehet egy kis komplex műtrágyát szórni a töve meloé, 2-3-szor megkapálod, utána már akkorára nő, hogy nem kell többet. Ősszel, miután beérett, leszeded. Minőségi vetőmagot használj.
2019. márc. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vetőmag érdekelne, hogy milyet érdemes venni
2019. márc. 23. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:

én itt érdeklődnék

[link]

[link]

2019. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kukoricát nem ültetik, hanem vetik. Amúgy nem érdemes ebbe belevágnod. Kisüzemi körülmények között többet veszítesz a téli tároláskor (rágcsálók), mint amit meg tudsz etetni a tyúkokkal. Arra is gondolni kell, hogy két egymást követő évben nem szerencsés ugyanoda kukoricát vetni.
2019. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem én ezt majd jövőre megtapasztalom, hogy érdemes volt e ebbe belevágnom. Az meg hogy ültetem vagy vetem.... Hát csodálkoztam volna ha nem érkezik ilyen válasz.
2019. márc. 24. 09:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapból a vásárolt takarmánykukoricát is használhatod, abból is lesz termésed.

Ha jót akarsz, akkor gazdaboltokban lehet venni hibrid takarmánykukorica vetőmagot, mondjuk, 1 kg 1500 körül van. Ez elég 500 m2-re, és ha hihetünk a Statisztikai Hivatalnak, akkor 3-4 mázsa kukoricád lesz. Ha nincs felszántva a földed, meg öntözni se tudsz, akkor nem biztos a 3 se.

Nem nagy haszon, de nem is túl nagy munka.

2019. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fel lett szántva még ősszel. Szóval nem lenne rossz
2019. márc. 24. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!