Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keresek, lédús, vékony héjú...

Keresek, lédús, vékony héjú paradicsomot magot? A mai nemesítettek, mind olyan gumilabda szerűek a tárolás, szállítás végett.

Figyelt kérdés
2019. márc. 23. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet szoktam vetni szabadföldbe:

[link]

Nem szép, de lédús, zamatos paradicsom.

2019. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kipróbálom. Azok a kemény, kimondottan szállítástűrőre nemesítettek nem jönnek be.
2019. márc. 23. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem se, nem is eszem olyat. Régen én is termeltem nagyban paradicsomot, akkor még nem voltak ennyire rosszak a holland fajták se. Igen. Ma már az az elsődleges szempont, hogy hetekig elálljon, az íze másodlagos. Kemény vastag bőr, csavanykás íz. Mai fiatalok már nem is tudják, hogy milyen az igazi paradicsom íze, de így van ez sok minden mással is.
2019. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahogy írod. Mindenek előtt, az eltarthatóság, szállítás. Állaga, íze meg sehol nincs. Ez nem csak a paradicsomra, zöldségfélékre, mindenre igaz lassan. Húst is nézem a húspultba, de ahogy kinéznek nincs kedvem megvenni.
2019. márc. 23. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Koktél paradicsomot ültetek szét,mer rengeteg kel a régi helyén .Halálra termi magát,befőzni is érdemes,nagyon édes is .Ez még akkor is terem,amikor a másikaknak már hire hamva sincs .
2019. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én enni a Lugas F1-et szeretem. Jó leves, zamatos.

De csak akkor érdemes ezt, ha legalább 1,5 m-re fel tudod futtatni karóra vagy madzagra. 1,5 m-nél is legalább 2 szálat kell nevelni egy tövön, vagy inkább 3-at.

2019. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 27. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!