Kezdőoldal » Otthon » Kert » Oltott gyümölcsfáknak az...

Oltott gyümölcsfáknak az oltasa évekkel később begyógyul eltünik?

Figyelt kérdés
Elültettem a kisfákat és kicsit mélyre raktam és az oltás a földszint alatt van és ez káros a fáknak mit lehetne ezzel tenni?
2019. márc. 23. 11:01
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
Miért káros?
2019. márc. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam hogy kirohad a földbe az oltás
2019. márc. 23. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:

A nemes rész legyökeresedhet ami megváltoztathatja a fa növekedési habitusát, de ez csak ritkán fordul elő.

Szerintem 8-10 cm még belefér, milyen mélyre raktad?

2019. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Hát én ültetésnél ezt sose figyeltem. Ástam 40 centi mély gödröt mindíg és kész.
2019. márc. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elég mélyre sülyedt,a földszint alatt van az oltás és attól félek hogy kirohad igy mindig kikaparom a földet hogy nelegyen alatta.Azt hallottam hogyha a föld alatt van kihajt és megöli a fát.
2019. márc. 23. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, nem kell minden hülyeséget elhinni.

Annyi van, ahogy már írták is, hogy egyes fafajtáknál a legalább 10 cm mélyen lévő oltás felett a nemes legyökeresedhet, és ha ezek a gyökerek túl erősek lesznek, akkor az oltás képes elválni, főleg, ha az alany valami direkt gyenge növekedést okozó fajta. Ilyen pl. az alma, vagy legalábbis egyes fajtái, meg a birs. Csonthéjasok között meg talán a szilva.

De ez inkább elvi dolog, a gyakorlatban ilyent még szerintem senki nem tapasztalt, aki nem jár ültetvényeken nézelődni, mert az valószínűbb, hogy 10000 fa között talál 1 ilyent, mint hogy a saját kertjében.

2019. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amugy az oltásnak évek mulva nyoma se lesz?
2019. márc. 24. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem.

Van, hogy a két összenövesztett növény kérge más, vagy az egyikük vastagabb lesz, mint a másik, de ha más jel nincs is, egy vastagodás általában van az oltási ponton.

Néha nagyon feltűnő, máskor legfeljebb az veszi észre, aki direkt keresi, és tudja is, hogy mit kell keresni.

2019. márc. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!