Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ápoljam a holland...

Hogyan ápoljam a holland rózsát szobanövényként?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam, nagyon szép sűrű volt tele bimbókkal, virágokkal, elszáradtak a virágok, levágtam őket, viszont a bimbók is nem nyíltak ki elszáradtak, folyamatosan jönnek bimbók, de egyik sem nyílik ki hiába vannak ablak előtt a napon, mindig elszáradnak. A levelek is nagyon elkezdtek potyogni, a széleik bebarnulnak/bevörösesednek, leesnek, új levelek kezdtek el jönni, de nagyon megritkult a növény. Két naponta locsolom kis vízzel, hogy mindig nedves legyen a talaj, van benne önadagolós táp.

Régen is volt többször rózsám szobanövényként max. 1 hónapig bírták ki. Kiültetni nem tudom, mert nincs rá lehetőségem.



2019. márc. 27. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Semmilyen rózsát nem lehetséges szobanövényként nevelni, mert nincs elég fény a szobában, az üveg a fény egy részét elnyeli, egy részét visszaveri, csak a te szemed alkalmazkodik a viszonylagos fényhiányhoz. Ehhez képest a szobában mindig meleg van, szabadban legfeljebb nyár közepén van éjszaka ilyen meleg.

Erkélyed sincs?

Ennek hiányában két lehetőséged van: elajándékozod vagy kihajítod.


A túl gyakori öntözés meg a tápozás felgyorsítja a tönkremenetelét, de enélkül sincs esélye szerencsétlennek. Nálad ez alkalmi virág, mint a vágott szegfű.

2019. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kinti ablakpárkányra kiteszem, ha éppen ide süt a nap, de sajnos elég szeles helyen lakom, itt mindig fúj a szél, nagyon fúja a leveleket, mikor be szoktam venni, akkor mindig le vannak kókadva az új világoszöld pici levelei, a bimbó sajnos nem akar kinyílni, hiába kapja a fényt minden nap a kinti párkányon. Most nyílt egy új ág picike levelek vannak még rajta. Tudtam találni egy ismerőst, aki ki tudja tenni. Érdemesebb lenne így és nem a párkányra kitenni minden nap, minden másnap? Ha kiviszem érdemes a földbe ültetni, vagy hagyjam a cserépben?
2019. márc. 31. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kiteszed szoktatás nélkül, akkor meg is éghetnek a levelek. Ahogy egy ember is felég, ha hófehéren kifekszik a napra 5 órát.

A kókadás attól van, hogy a bent fejlődött szövetek túl lazák, vékonyak a sejtfalak. Kint tartva megerősödnek ezek is.

Ha meg akarod tartani, akkor keress nagy cserepet vagy virágládát neki, 5 liter földdel legalább, és szerelj kintre az ablakpárkányra valami tartót. Úgy jó esetben meg tudod tartani, és szép is lesz.

De a szabad föld neki a legjobb. Nekem van vagy 7 színben ilyenem a kertben. A legfagytűrőbb rózsák közé tartoznak, enyhe teleken még karácsonykor is megvannak a virágok, és gyakran tavaszig kitart pár zöld levél.

2019. ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. ápr. 1. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!