Kezdőoldal » Otthon » Kert » Késő már ilyenkor paradicsom...

Késő már ilyenkor paradicsom és paprika magot vetni palántának tejfeles pohárba? Kint már gyorsabban fejlődne?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 2. 09:19
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Nem késő. És jobban jársz vele. Kinn még két három fokok vannak éjjel. Sőt helyenként fagyni szokott. 4-5 napja veteményeztem én is az üvegházba.
2019. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő!
2019. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is még csak most teszem pohárba a kicsírázott magokat.
2019. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma ültetünk mi is .
2019. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fóliába nagyon jó most veteményezni, de lakásba kicsit már el vagy késve. Mivel a megnyúlás miatt fűtött szobában nem tudod nevelni, ezért kelés után egyből ki kell tenni őket a szabadba, ott meg lassan fejlődnek. (Bár szépek, erősek lesznek.) Igaz, hogy gyorsan ki fognak kelni bent, de a majdani kiültetéssel sokat fogsz veszíteni, tehát már határeset, hogy érdemes-e poharazni.

Ha pohárba ültetsz, akkor ezzel sok a macera, de ha helybe vetsz a kertbe, akkor meg a gyommentesítéssel sok a macera, kelés előtt meg kelés után is. Döntsd el, hogy melyikkel szeretnél dolgozni inkább. Lehet, hogy a dobozolás egyszerűbb.

Itt azt mutatja, hogy a napi átlagos talajhőmérséklet 9-12 fok:

[link]

Az én palántáim már kint vannak vagy 5 napja, bár az elmúlt éjszakára visszahoztam őket. (Kár volt, mert az előrejelzés ellenére 6 fok alá nem ment a hőmérséklet.) Nagyon szépen fejlődnek kint, egy olyan helyen, ahol megreked a meleg a ház déli szögletében. Egy két oldalról üveges előtérben voltak, de ott is kezdtek megnyúlni.

2019. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!