Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fehérrépát most vetettem....

Fehérrépát most vetettem. Milyen gyakran kell öntözni az első hónapban (és mennyire)?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 4. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy milyen gyakran. Olyan gyakran, amilyen gyakran kiszárad az a szint, ahová a magok kerültek. (A földfelszín szárazsága nem számít egyáltalán.) Elhúzol egy kis földet a sor melletti részről, és meglátod, mennyire száraz a föld.

Annyi vizet adj neki, hogy a magok szintje átnedvesedjen, meg a lenti nedvességgel a fenti összeérjen. Ha úgy gondolod, hogy elég volt, másnap megkaparod a földet az öntözött részen, és leellenőrzöd, hogy van-e száraz csík a két nedves között. Slaggal öntözve nagyon óvatosnak kell lenni, mert ha már megmarad a víz egy másodpercnél tovább, akkor elrontottad, kicserepesedik a föld, ami nem tesz jót a kelésnek.

Most már elkéstél vele, március közepe táján van itt az ideje. Így is lehet persze valami belőle, de sokat kell öntöznöd, és május első felében nem szabad 30 fok feletti hőmérsékletnek lenni, mert kiégnek a túl kicsi növénykék.

Én lehetőleg március közepén veteményezek ilyesmit, és 5 évből 4-ben egyáltalán nem öntözöm meg, csak amikor bejön a nyári aszályos időjárás. (Eladásra is termelek.)

2019. ápr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi - én nagyon amatőr vagyok, és csak néhány rövid sort vetettem, inkább csak kísérleti jelleggel - amúgy nagyon szeretem a fehér répát (is)
2019. ápr. 4. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiről sem késtél le.Olyan száraz a föld,hogy akik korábban ültették el ,azok sincsenek sokkal előbbre.

Legyen a földje mindig nedves,mert a magnak 6 hét kell a csirázáshoz .Mi fog történni,ha 2-3 héttel később tudsz belőle kiszedni .

2019. ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2019. ápr. 4. 21:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a mostani eső elég lehet neki (Győrtől délre 15 km) - vagy pedig "segítsek rá" egy öntözőkannával este 8 után?
2019. ápr. 5. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, ha 2-3 héttel később tudja szedni, hanem ha egyáltalán nem tudja szedni. Mivel az apró növényt egyszerűen megégeti a 32 fok, ami minden második május elején előfordul. Ez természetesen nem minden évben van így, de nem érdemes kockáztatni.


Kérdező: ha beázik most a vetés, akkor nem kell öntözni.

A sor mellett reggel megnézed kézzel vagy egy kapával, hogy összeért-e a fenti nedvesség a lentivel. Ha igen, akkor egyelőre nem kell öntözni.

Jelenleg az Időkép szerint 1-2 mm volt nálatok, ami 1-2 cm-re ért le, tehát nagyon kevés. De nagy valószínűséggel reggelig esik még ott annyi, hogy nem lesz szükség az öntözésre. Meglátod majd.


A csírázási idő hőmérsékletfüggő, csak márciusi vetésnél szokott néha 4 hétnél több lenni, de májusban vetve 2 hét se kell neki, ki lehet próbálni (bár nem érdemes, mert úgyis kiég általában a frissen kelt növényke). Nálam a zöldség fele már kikelt, mert vetéskor, március 10. körül, még ott volt a földben a januári hó nedvessége. (Azóta nem volt csapadék, és most se lesz 1-2 mm-nél több.)

2019. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! Jövőre már majd fogom tudni, mikor vessem
2019. ápr. 5. 23:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Most reggel megnéztem, úgy láttam, összeért a nedvesség (a fentről jött a lentről jöttel)
2019. ápr. 6. 10:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Az jó, akkor nem kell öntözni. (Nálam is volt végül 5-6 mm, tegnap még se a radar, se a műhold alapján nem tippeltem ennyit.)

Az előrejelzés alapján a jövő hét csapadékos lesz.

2019. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2019. ápr. 7. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!