Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4 éves szilvafa csemetéim...

4 éves szilvafa csemetéim mellett sarjadtak hajtások. Érdemes-e kiültetni ezeket, új fa reményében?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 8. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Rakj fel egy fotót, mert a tömör leírásból nem lehet botanikai képet alkotni.
2019. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Délután majd küldöm - köszi
2019. ápr. 8. 13:19
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szoktak lenni sarjak ilyen vörösszilvának mondott fa körül. Azokat akár el lehetne ültetni is de elég satnya apró értéktelen termést hoz. 1500 ért kapni oltványt és szép termést ad nem érdemes pátyolgatni nevelgetni ezeket szerintem. De pl őszi vagy meggy az már más ott a magoncok is szépek tudnak lenni.
2019. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!!! Délután dolgoztam, és a munkahelyemen sajna le van tiltva a Gyakorikérdések (mert sexes tartalmai is vannak...sztem azért) - és ezért nem tudtam feltölteni fotót. Most pótolom de (a válaszok alapján) inkább nem kísérletezek a kiültetéssel. Mondjuk, szilvafám lesz úgyis annyi, amennyi szilva kell (mostanában úgysem fogok pálinkát főzni - mert ahhoz meg azért kevés fám van).

[link]

2019. ápr. 9. 00:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez oltvány, akkor ami kihajtott, az az alany. Myrabolan, vagy magyarul fosókaszilva. Mivel nagyon fiatal fa, ezért nemigen van a sarjaknak saját gyökerük. Ha lenne, akkor alanynak el lehetne ültetni őket, és beoltani.

Úgy látom, az őz dörzsölte le a háncsot a törzsről, azért hajtottak ki a sarjak. Ha körben hiányzik a háncs, akkor az oltott részt vágd le a dörzsölés alatt, a sarjakat minél mélyebben vágd ki, és reménykedj, hogy kihajt a nemes. (Valószínű, hogy kihajt.) Ha mégsem, akkor a vadak hajtanak újra, és be lehet szemezni őket a nyár folyamán, nem nagy kunszt.

Ha nem körben hiányzik a háncs, akkor is a vadakat távolítsd el, a nemes vesszőit meg vágd vissza és ritkítsd meg erősen, hogy csak az új háncs képződése ütemében fejlődjenek az idei hajtások.

2019. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2019. ápr. 10. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!