Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágzás idején lehet permetez...

Virágzás idején lehet permetezni az almafát lisztharmat ellen?

Figyelt kérdés

Alig hogy kivirágzott az almafám megjelentek rajta a lisztharmat jelei. Ilyenkor permetezhetem lisztharmat ellen vagy várjak amíg véget ér a virágzás?

Ha lehet permetezni mivel permetezzem?



2019. ápr. 10. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Lehet,és erre sok féle védekező szer van .Ki mire esküszik ,hogy az a jó.

Vegasolt szoktam még év közben is használni,csak az ilyenkor megengedett töménységben.

Ezt legalább nem mossa le az eső .

2019. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
Én meg ezt használom [link] de van sok féle
2019. ápr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már hetek óta látszódik a lisztharmat jele az almán, minél előbb el kellett volna kezdeni a védekezést, mert most már egyre nehezebb megfogni.

Virágzásban bármilyen felszívódóval lehet permetezni, aminek a csomagolásán a méhveszélyességnél azt írják, hogy nem jelölésköteles.

Én lisztharmatra Topas-t szoktam általában. Az szabadforgalmú, a Folicur meg II. kategóriás.

Vegesolt véletlenül se szabad virágzásban, mert lerendezi a termést. Egyébként se lenne értelme, mert kontakt szer, nem felszívódó, tehát csak megelőzésre való.

2019. ápr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!