Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágmagot hogy kell ültetni?

Virágmagot hogy kell ültetni?

Figyelt kérdés

Aliexpressről rendeltem virágmagot de nem küldtek hozzá semmit hogy hogyan kell ültetni, csíráztatni stb. Tudom minden virágnál valószínű más hogy kell de általánosságban mit tudnátok mondani. Milyen távolságra egymástól, milyen mélyen földbe miben a legjobb. Full kezdő vagyok és nem nagyon találok neten használható információkat.

Köszi de a "Minek vetted" "nézz utána" stb válaszok nem érdekelnek. Saját tapasztalatra lennék kíváncsi.

Köszi



2019. ápr. 11. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a mag méreténél 10x mélyebbre ültesd el, majd finoman egy spriccnis flakonnal öntözgesd. Ne száradjon ki soha, de ne is álljon órákig a víz rajt. Napos helyre tedd.
2019. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Milyen virág?
2019. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan kérdés, mint hogy "van egy állatom, mivel kell etetni?" De nem írod meg, hogy guppid van vagy elefántod vagy macskád.

Általánosságot egyszerűen nem nagyon lehet írni, mint ezt, hogy legalább a mag méretének 10x-esére kell tenni.

A mélységhez meg távolsághoz tudni kell a mag méretét, a talajhoz és az esetleges kezeléshez a növényfajt. Meg azt, hogy cserépbe akarod vagy szabad földbe, mert hiába ír valaki 20 cm-es távolságot a magvetésre, ha tejfeles pohárban akarod előnevelni a palántát.


Konkrét kérdésre lehet konkrét választ írni.

2019. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jácint, nárcisz, tulipán, rózsa.
2019. ápr. 12. 10:13
 5/12 anonim válasza:
Szerintem neked hagymáid vannak, nem magjaid...
2019. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem sokat értek hozzá de azért különbsége tudok tenni a hagyma meg a mag között ;)
2019. ápr. 12. 15:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ezek közül semmi nem kel ki, ha nem ültetik el a termés évében. Amiket vettél, azok meg legalábbis tavalyiak, vagy száz évesek.

Edényben akarod előnevelni, vagy egyből szabadban?

2019. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Edénybe tettem. Mennyire locsoljam őket Tuti nem fog kikelni? :(
2019. ápr. 13. 11:16
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy nem kelnek ki, de szerintem mérsékelt az esély.

Rózsát rosszul írtam, annál az van, hogy ha nem rakod földbe a termés évében, akkor csak 2-3 év múlva kel ki. (Nem próbáltam, csak szakkönyvben olvastam.)

Öntözésnél lényegtelen, hogy milyen időközönként öntözöd, a földfelszín állapota is mellékes, a lényeg az, hogy a magok szintjén a föld ne legyen porszáraz. És mocsár se legyen belőle, a felszínnek azért többnyire száraznak kell lenni.

Edényben olyan 2 cm mélység elég. (Kertben nem lenne.)

2019. ápr. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Így:


Kedves Virágmag!

Foglaljon helyet!

2019. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!