Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Mezei juhar rendbe fog jönni, vagy ültessem esetleg át?

Találtam a ház előtt egy picike mezei juhart. Van kettő rendes levél rajta, meg kettő közepesen nagy. Átültettem a kert egy árnyékosabb helyére, ahol csak délig éri valamennyi napsütés közvetlenül. Nagyon le van szegény konyulva. Tudok rajta segíteni, vagy rendbe jön magától, csak az ültetés viselte meg? Esetleg egy naposabb helyre tegyem át?

ápr. 15. 16:57  Privát üzenet  

A válaszok
Mezei juhar csemetét bárhol találsz a fa közelében, nem kell annyira tutujgatni.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 15. 21:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdésem...

# 2/4Időpont ápr. 16. 08:14 Privát üzenet

Gondolom, az összes föld leesett a gyökeréről. Ehhez képest a levelek borzalmas sokat párologtatnak, ettől vannak lekonyulva.

Én a levelek közül az alsó 3-at lecsípném.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 16. 17:27 Privát üzenet
én az összes levelet lecsípném

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont tegnapelőtt 10:21 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Áfonyát mikor és hogyan ültessem át (nagyobb cserépbe)?
Folytotermő málnát árnyékos, félárnyékos vagy napos helyre ültessem?
Szeretnék a kutyám sírjára fát ültetni emlékül. A sírja kb.80-90 cm mély. Hogy ültessem a fát a lehető legközelebb, ha nem is pontosan rá, hogy ne károsodjanak a gyökerei a "sírtól"?
Fűszernövények magjait mikor ültessem el?
A magról kelt fenyőfát mikor ültessem át? Tavasszal, vagy ősszel?
Japán juhart lehet-e alap juhar fajtára oltani?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!