Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom kiültethető már a...

Paradicsom kiültethető már a kertbe?

Figyelt kérdés
Saját nevelésű - kissé felnyurgult - palántáim vannak. Már egy kissé unom őket álladóan költöztetni (reggel kivinni, este bevinni). Ti mit gondoltok e kissé korai kiültetésről?

2019. ápr. 21. 05:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem lesz baja kint, nyugodtan ültesd!
2019. ápr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
Májusi fagyok urán szokták, a 4fok az elég húzós hajnalban. Nem a nappal számít, meleg igényes növény. Még a palántások se árulják.
2019. ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk már elég régóta árulják a piacon.

Átlagos évben április 25. és május 5. között szoktam kiültetni, de idén már talán meg lehet kockáztatni egy részüket most is, épületek közötti védett fekvésben. Feltéve, hogy nem valami fagyzugban laksz, egy völgy alján.

De hogy teljesen felesleges bevinni éjszakára, az biztos. Nálam már 3 hete folyamatosan kint van minden palánta, csak a különösen hideg időszakokra hoztam be őket. Sík, nyílt területre kerülnek, ezért várok még vagy 10 napot a kiültetéssel.

A paradicsom elég jól tűri az egész hidegeket is, jobban, mint a paprika. Egy fejlettebb palántának semmi baja nem lesz, ha pluszban marad a hőmérséklet.

2019. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!