Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktusz és kövirózsa magokat...

Kaktusz és kövirózsa magokat kaptam hogy ültessek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kaptam 200 db kövirózsa magot és 100 db kaktusz magot

Olvasgattam de nagyon homály hogy mit hogyan kéne valaki leegyszerűsítené a dolgokat?

1, ha sima homokba ültetek az jó? Nagyon sok a homok a kertünkben az lenne a legegyszerűbb

2, mibe ültessek? Úgy konkrétan

3,öntözés napfény tápoldat? Mennyit mikor?

4,a gombaölös cuccok nélkülözhetetlenek?

Illetve plusz hogy mikor lehet cserépbe kiültetni?

Leginkább személyes tapasztalatokra és tanácsokra lenne szükségem ti hogy csináltátok hogy sikert értetek el

Köszönöm előre is :)



2019. ápr. 21. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kaktusz magot rá lehet szórni a földre és nagyon vékonyan finom homokot kell rászórni, hogy éppen fedje a magvakat. Utána permetezni kell vízzel és legvégül ajánlatos lefedni az edény vékony üveglappal vagy átlátszó műanyag fóliával, nagyon világos, de nem tűző napos helyre kell tenni. Naponta le kell venni a cserepet fedő lapot pár percre, hogy szellőzzön, a közeg ne száradjon ki. Mihelyt megjelentek a csíranövények, le lehet venni hosszabb időre a fedést, de semmiképpen ne száradjanak ki a kis növénykék.
2019. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm😁
2019. ápr. 21. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A magvetést ezzel öntözd be, és akkor nem fognak kelés után azonnal elpusztulni:

[link]

Én anno folpackot tettem a magvetéseimre, és kelés után már úgy, hogy ne illeszkedjenek jól a szélek, tehát némi pára legyen, de ne túl sok. Kelés után 2-3 héttel már végleg eltávolítottam. Utána kb. hetente öntöztem.

2019. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!