Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik takarófóliát használjam?

Melyik takarófóliát használjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén szeretném kipróbálni, hogy fóliát fektetek a földre, amire lyukakat vágva ültetném a növényeimet. A kérdésem az lenne, hogy itthon van sima fólia tekercsem, még kb egy jó 70m-nyi.

Méghozzá ilyen: [link]

Azonban láttam, hogy több helyen is külön árulnak ilyen gyommentesítő fóliát, mint pl ez:

[link]

Az lenne igazából a kérdésem, hogy használhatom e a sima fóliát ami van, anélkül, hogy azzal bármi kárt okoznék a növényekben(értem ezalatt, hogy méreganyagok oldódnának ki a fóliából), vagy inkább vásárolnom kéne ebből a másik fajtából?



2019. ápr. 23. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fog semmi kioldódni belőle. A probléma csak az lehet, ha túl gyenge, vagy ha nem UV-álló, és nyár közepére széthasad. 50 cm amúgy elég kevés, mire a széleket leföldeled, meg kissé összeráncosodik, a hasznos szélessége lesz vagy 30 cm.

De mindkettővel kárt okozhatsz a növényeidnek, mert megégnek, a fekete összegyűjti a nap melegét. Én sima átlátszó síkfóliát használok a palántákhoz, és még azzal is előfordul, hogy ha nem vigyázok, és a májusi 32 fokban a fólia hozzáér a nem rég kiültetett palánta szárához, akkor megégeti azt az oldalt. Feketével ez borítékolható, még ha egyszerűen csak közel kerül, akkor is, mert 60 fokosra fel tud melegedni.

Én inkább azt javaslom, hogy vegyél átlátszó vagy zöld mezőgazdasági síkfóliát (0,7 vagy 1 m körüli tekercsben, növénytől és művelésmódtól függően), és takard földdel, akkor el se viszi a szél, meg a gyomosodás is meg van gátolva.

2019. ápr. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az első biztos nem jó hisz csak ott tud a víz lefolyni ahol egy kis lyukat vágsz a növénynek, a második már lyukacsozott egy fokkal jobb, de én geotextilt raknék le az teljesen szellőzik és átengedi a vizet.
2019. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Agroszövetet vegyél, ne geotextilt. A geotxtil nem növényeknek való, másra használják. Pl térkövek alá, hogy ne nőjön ki a gaz. Az agroszövetet használják arra a célra, amit te szeretnél. Átereszti a vizet, nem égeti meg a növényt. Nem is drága, most vettem 3*5m-t 2000 ft- ért.
2019. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, azt kihagytam az elsőből, hogy a mezőgazdasági síkfólia arra (is) való a gyommentesen tartáson kívül, hogy meggátolja a gyökérzónából a víz elpárolgását, de csak úgy lehet használni, ha csepegtető szalag van alá téve, mert máshogy nem lehet öntözni, mivel nem csak felfelé, hanem lefelé se engedi át a vizet.

A dinnyések és nagybani paprikatermelők kb. mind ezt a technikát használják. 1 m fólia kb. 5-10 Ft, de kimérve nem sok helyen lehet venni.

2019. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazán hasznos tanácsokkal láttatok most el!
2019. ápr. 25. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!