Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfák mellé veteményes?

Gyümölcsfák mellé veteményes?

Figyelt kérdés
Sávban szeretnék veteményest, minél nagyobb területen. Gyömölcsfák közé érdemes-e kialakítani veteményest, vagy hagyjam?
2019. ápr. 23. 22:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Paradicsomot, paprikát szeretnék leginkább.
2019. ápr. 23. 22:48
 2/17 anonim ***** válasza:
Gyümölcs fák között macerás lenne. Permetelésnél is. Mikor terem a zöldség, akkor azokat nem kell permetelni, mert ugye ennéd, a fákat viszont igen. Macerás lenne szedni a gyümölcsöket is.
2019. ápr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hülye fejemmel elkezdtem pár napja felásni, az az igazság. Mondjuk igencsak gazos a terep. Visszatemessem? Vagy valami dísznövényt ültessek?
2019. ápr. 23. 23:06
 4/17 anonim ***** válasza:

Valami kicsit félre eső hely nincs?? Vagy 1-2 gyengén termő fa, amit kivágnál??

Ha mondjuk letakarod permetezéskor ponyvával éppen megoldható lenne, de nem is úgy kapna fényt, ahogy kellene.

2019. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Éppenséggel akad más hely is neki. Lehet az lesz, hogy visszatemetem a földet, s újrafüvesitem. Mondjuk kapott gyomírtót is.
2019. ápr. 23. 23:14
 6/17 anonim ***** válasza:

Fa alatt annyira nem szoktak füvesíteni, a rendes fűt nyírni kell, azzal macera van. A gyomot meg írtani kell. A fák alját kapálni szokták, meg ahol csak lehet írtják a gyomot, különösen a parlagfüvet.


Neked nagyon új ez a kert dolog?? Nem kötekvésből, csak kiváncsiság.

2019. ápr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Eltaláltad. :D 3 hónapja költöztem ki a panelből. :D
2019. ápr. 23. 23:57
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ez stimmel. Csak ugye, amit már felástam részt, nem biztos, hogy újból be zöldül egységesen. Mondjuk tarackos, csak ugye gyomírtot is kapott. A másik hely már megvan a veteményesnek.
2019. ápr. 24. 00:02
 9/17 anonim ***** válasza:
Igazság szerint én nem szoktam permetezni, csak ha nagyon nagyon muszáj, így nálam a fák között van egy hely, ahol a metélőhagyma van. Az szereti a félárnyékos helyet.
2019. ápr. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amit felástál már ne hagyd kárba menni, ültess oda tökféléket, azok jól megvannak árnyékban. Két ásónyomnyi gödör, bele trágya, föld, két szem mag, betemeted, vödörnyi vìz rá. Pont ma van a napja (György)!
2019. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!