Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ráköthetem a merülő szivattyút...

Ráköthetem a merülő szivattyút a magasnyomású mosóra?

Figyelt kérdés

Van egy 500L-es tartályom, amiben esővizet és egyebeket tárolok. Ebből szoktam a magasnyomásúval mosni a járólapot, stb. de csak rövid tömlővel működik és akkor sem mindig, mert a kifolyó víz sebessége túl alacsony...

Arra gondoltam, hogy egy merülő szivattyú beiktatásával oldanám meg a nyomásproblémát. Nem igazán tudom, hogy hogyan működnek, ezért az lenne a kérdés, hogy adódhat e probléma akkor, mikor a mosó éppen nem szív fel vizet? Lekapcsolnak ezek a szivattyúk, ha a kimeneten nem tud több vizet kitolni? Nem fogok benne kárt okozni?


2019. ápr. 25. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A búvárszivattyúkat általában szabad kifolyásúra tervezik, víznyomás-kapcsoló nélkül.
2019. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rá kötheted, csak ne legyen koszos a víz,mert szemcsék károsak a magasnyomásúra.

A magasnyomásúak tiszta csapvízre vannak tervezve ott pedig a nyomás 3-12 Bar-ig is lehet.

2019. ápr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Rá kötheted, csak ne legyen koszos a víz,mert szemcsék károsak a magasnyomásúra."


Az oké, hogy a magasnyomásúra ráköthetem, de a szivattyúban nem tesz kárt, hogy a szabad kifolyás nem mindig lesz biztosított? Mert ugye a mosó, az nem egyfolytában szívja a vizet, csak ha nyomásveszteség lép fel.

2019. ápr. 26. 15:23
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Te most a búvárszivattyúért aggódsz basszus...?

Ha te nem akarsz nagynyomásúzni ,akkor szimplán lekapcsolod az áramát a búvárszivattyúnak,azaz nem használod!!


Mit variálsz ezen f.sm,..nem működteted a rendszert és kész!!!... tök egyszerű a dolog ...nincs mi tönkre menjen ha nem mükszik.

Mi a @sz;t bonyolítod túl te ezt a dolgot ember!!

2019. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Működik!


Már pár éve így mossuk a hegyen a hordókat. (Membrános szivattyúval nem tudom,hogy működik-e) hagyomanyos szennyvíz szivattyúval használjuk

2019. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!