Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy elektromos fűnyíró elmélet...

Egy elektromos fűnyíró elméletileg buszon-villamoson is hazaszállítható, vagy ehhez már túl nagy, ill. nehéz lenne a csomagja szerintetek?

Figyelt kérdés
Autóm sajnos nincs, így ezt az opciót ki kell ejtenem, a házhozszállítás pedig azért közülményes, mert nap közben senki nincs otthon, a munkahelyemre pedig nem szívesen hozatok be egy ekkora csomagot. Szerintetek egy ekkora doboz már túl nehéz, ill túl nagy lenne tömegközlekedési eszközön való szállításra, vagy meg lehet vele próbálkozni?

2019. ápr. 30. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én vittem, semmi gond nem volt.

Nem brutálnagy, mert otthon kell összeszerelni rá a kart.

Legalábbis az enyémen.

2019. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a közlekedési cég honlapján megnézném, mekkora méretű csomagot szabad szállítani.

A te csomagodnál nagyon nem mindegy, hogy a karjai föl vannak-e szerelve, vagy szétszedve, dobozban lenne szállítva.

Mondjuk olyat már láttam, hogy WC-kagylót szállított valaki Bp-en villamoson.

2019. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Dobozban lenne szállítva, elméletileg nem foglalna el nagy helyet. Ezt néztem ki:



Fieldmann FZR 2028 -E elektromos fűnyíró, 1300 W

fűgyűjtő űrtartalma: 30l

súly: 8,2 kg

2019. ápr. 30. 09:50
 4/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2019. ápr. 30. 09:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért nem rendeled meg az Extreme digital-tól? INGYENES a kiszállítás!

De a 220VOLT-nál is csak egy ezres...

Mindkét helyen 18k a gép.

2019. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A házhozszállítás azért körülményes, mert 2-ig, jó esetben maximum 4-ig szállít ki a futár abba a kerületbe, ahol lakom, 6 előtt pedig nem nem tudnék hazaérni ( már beszéltem a kiszállító futárral is telefonon). A munkahelyemre pedig nem szeretnék egy ekkora dobozt behozni, bár a biztonságiak lehet, hogy nem is engednék, hogy behozzam magammal. Kinéztem egy másik, 6 kilós gépet, elvileg ezt már a villamoson sem lesz gond hazavinni.
2019. ápr. 30. 13:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz, hogy mit lehet, hanem hogy olyan időpontban menj, amikor kevesebben vannak, és lehetőleg olyan útvonalon, ahol tudod, hogy a konkrét járműveknek kellően széles a felszállóhelye, utastere, meg lehetőleg nem kell elsőajtózni. Ha elfér tőled normálisan mindenki, és nem hátráltatod időben a jármű indulását, akkor senkinek nem jut eszébe, hogy a szabálykönyvben megadottakat leméregesse... Az viszont tény, hogy vannak olyan járműtípusok, ahol fizikailag szinte lehetetlen a feladat. Ha olyan környéken laksz, akkor inkább felejtsd el a történetet.


Én konkrétan láttam olyat (igaz, 4 évtized alatt egyszer), hogy késői időpontban felvittek a végállomáson tartózkodó ICS-re a középső ajtónál egy ágyat. Elfér az, van ott akkora üresség... Hogy aztán a villamosvezető szemehunyását megkenték-e kicsit előtte, vagy maguk a BKV-s kollégák költözködtek, azt nem tudom. Kár, hogy akkor még nem szaladgáltunk digitális fényképezőkkel...

2019. ápr. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem a tömegközlekedési eszköz a probléma, hanem te.

A járműre gond nélkül felengedik, de mivel nincs fogás egy ekkora dobozon, ezért hiába nem túl nagy a súlya, de rohadt nehéz az utcán cipelni akár 100 m-t is. Még úgy esetleg megoldható, hogy madzaggal és újságpapírral két fogantyút szerelni a dobozra, és két ember viszi. Vagy, mivel olaj nincs az új gépben, akár hátizsákként egyedül is lehet, bár ez is elég meredek dolog.

Üzletszabályzat:

"A szállított csomagok összmérete nem haladhatja meg a két kézipoggyász méretét, amely vagy 2 db 40x50x80 cm-es, vagy 2 db 20x20x200 cm-es vagy 1 db 40x50x80 cm-es és 1 db 20x20x200 cm-es méretbe belefér."

[link]

Ez a fűnyíró pedig dobozban nem sokkal haladhatja meg a 40x50x80-at. Ahogy az előző is írja, ha nem valami extrém méretű tárgy, akkor nem szólnak érte. Egy pesti ismerősöm a hétvégi háza felét a BKV-vel vitte ki a telekre alkatrészenként, csak a legnagyobb és legnehezebb dolgokat teherautóval. (Bár ez elég régen volt már.)

Fűnyírót ne súly alapján válassz, hanem Watt alapján, és a feladata alapján.


Az említett ágy-témához: cégen belül sok mindent meg lehet oldani. Egy sztori:

A vasútnál a távközlősöknek ki kellett cserélni pár betongyámot. (Az a beton, amit a földbe ásnak, és erre szerelik a telefonoszlopot.) Csakhogy épp nem tudtak semmilyen céges teherautót szerezni.

Viszont akkoriban még volt csomagfeladás a személyvonatokon, utasonként 40 kg-ig fel lehetett adni poggyászt.

Úgyhogy mindegyik ilyen 2 mázsás betonra ragasztottak egy papírt, hogy 40 kg, 6 ember felkínlódta a vonatra, az ismerős mozdonyvezető megállt a nyílt pályán, ott meg lelökdösték, kész.

2019. máj. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha egyedül meg tudod fogni a dobozt, akkor fel fog férni a villamosra is.

Csak ne a délutáni csúcsban próbáld meg.

Rendszeresen látok csöveseket telerakott molnárkocsival, senki nem szól rájuk.

2019. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!