Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját telkemen kivághatom a...

Saját telkemen kivághatom a fákat?

Figyelt kérdés

Pár gyümölcsfa, sok bokor van az építési telken, amit nemrég vettünk meg, Székesfehérváron.


Szerintetek kapok büntetést, ha kiszedem az útban levő gyümölcsfákat/bokrokat a saját telkemen?


Van erre szabály?


Köszi.



2019. máj. 17. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
A fákat elvileg nem,de a kutya sem törődik ezzel már .
2019. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A saját telkeden Tiéd a fa is. Senki nem tartja neked számon, hogy mennyi volt, mennyi van, mennyinek kellene lennie. Tiéd, te rendelkezel felettük. Ha útban van, sajnos nincs más választás...
2019. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Úgy tudom, hogy ültetett gyümölcsfát ki lehet vágni, csak ősfát nem lehet.
2019. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Saját telkeden simán. Házad előtt az utcán már nem, csak engedéllyel.
2019. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Elvileg nem árt az önkormányzattól engedélyt kérni. Általában adnak rá engedélyt, és akkor nem érhet meglepetés, hogy esetleg megbüntetnek.
2019. máj. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Ez a törvény még nincs törölve. Engedély nélkül kivágott fa helyére ültetni is kell .Hogy manapság ezzel már kevésbé foglalkoznak ,mert nincs rá aparát meg nyilvántartás sem .

Én is sokat kivágtam senkit sem érdekelt .

A szomszédok még örültek is,ha ép a fa árnyékot tartott .

2019. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
42%
A kutyát sem érdekli ez. Vágd ki.
2019. máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

A magánterületen álló fákra nincs törvény, a vonatkozó rendeletben csak a közterület szerepel, 6. §:

[link]

Viszont egyes településeken helyi rendelet engedélyhez köti a fakivágást magánterületen.

Bp-en pl. már kb. minden kerületben tilos magánterületről fát kivágni, valószínűleg a 2. kerület volt az utolsó, ami ezt bevezette:

[link]

Vidéki városokban általában csak a városképi jelentőségű fák állnak kivágási védelem alatt (itt is, ahol én lakom), de a kertben álló gyümölcsfák nem tartoznak ide.

Fel lehet hívni esetleg a jegyzőt, mert ő ezeknek a dolgoknak a tudója, de valószínűtlen, hogy érdekelje őket a gyümölcsfa.

[link]

2019. máj. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom lepontoztatok, pedig két éves bírósági vitán mondták ki, hogy igen is kivághatom.
2019. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!