Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fűkaszát/fűnyírót vegyek?

Milyen fűkaszát/fűnyírót vegyek?

Figyelt kérdés

A kert kb. 2000 négyzetméter, emellé kapcsolódik az udvar, nehezen nyírható, szűkös területekkel.


Maga a kert tele van fákkal, eléggé lejt, a talaj egyenetlen, a fű néhol masszív csomókban ál, olykor vannak nagyon erős szárú gazok is, főképp a kerítés mellett.


A fűnyíró a manőverezés miatt szerintem nagyon rizikós, főleg, hogy olykor vannak rejtett "csapdák" (pl. vasdarabok átdobálva, erős ágak) is.


A fűkaszák terén viszont egyáltalán nem vagyok otthon, de szerintem ilyen terepen az lenne a nyerő. Milyen eszközbe érdemes befektetni? Max. 100 000 Ft-ot szánnék rá.


Illetve egy



2019. máj. 20. 18:44
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
Ha nagyon lejt a fűnyírót hanyagold. Döntve nem lesz kenése a 4 ütemű motornak. Inkább a kasza. Egy ilyen biztos jó lenne. [link] Nekem is ez a márka van. 15 éve megy . Csak benzin kell bele. Erdőtelepítéskor lett véve hogy a csemeték között vágjuk a gazat. Nagyon jó gép. Minimálisan nagyobb az enyém. Pár cm3 rel nagyobb. Úgyhogy gondolom ez is jó lehet. De biztos ajánlanak mást esetleg olcsóbbat. Én ezt ismerem.
2019. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A jó kaszára nem kell a pénzt sajnálni .

Jók 70 felett kezdődnek,100 körül már nagyon jók vannak,kisebb kategóriákban is ,ahogy az 1 es írta .

2019. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És milyet vegyek? Stihl? Melyik modell?
2019. máj. 20. 21:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Stihl-t 100-ért? :)

Abból 200-250 az, amit érdemes megvenned.

Ilyen akadálypályán késsel nem tudsz vágni, csak damillal. Ahhoz pedig erő kell, vagyis minimum 2 LE, de inkább több.

Ha nem akarsz 100 fölé menni, akkor 2 lehetőséged van:

- márkás, de használhatatlanul gyenge gép

- valami jobbféle erős kínai.

2019. máj. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A Husqvarna elég sok gépet árul ebben az árkategóriában. Azok is gagyik lennének?
2019. máj. 21. 07:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Linkelj már egy Husqvarnát 2 LE felett 100-ért, mert nekem nem sikerült találni. (A Husi amúgy kb. a legjobb, ami a piacon létezik, de ők is gyártatnak olcsó hobbigépeket Kínában, mint a Stihl.)

A legolcsóbb 2 LE-s ez, ami az Árukeresőn van:

[link]

De ez még mindig nem jobb, mint egy 45 E-s Fuxtec. (Nyilván persze, sokkal-sokkal tartósabb.)

2019. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És mondjuk az 1,3 lovas husik mire jók akkor 100e forintért?
2019. máj. 21. 08:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek inkább nagyobb munkára való szegélynyírók.

Totálban nyírni csak akkor jók, ha nem hagyod megnőni a füvet, vagy ha olyan ritkás. Kemény szárú egy- és kétszikűeket le lehet vadászni vele, de puha szárú, csomós füvek megfogják, az ilyenben még a 2 LE-s is viszonylag lassan halad.

Az 1,3-asra eleve nem is tehetsz vastag damilt, a vékony meg könnyen szétverődik. Csak azért használható mégis, mert a kicsiknél a damil végének kerületi sebessége sokkal kisebb, mert rövidebb szállal vágnak. De ez a munka rovására megy, nyilván.

2019. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor nézd meg ezt. Ez 40 cm3 es. Ezt is a Husqvarna gyártja. Vagyis hozzájuk tartozik. Nagyonjó gépeik vannak.
2019. máj. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az 1-es ,amit linkelt,az már tűrhető teljesítményű erre a területre és kiváló minőség ár-értékben is.1,8 lovas farmer gép.Van itt jobb is és olcsóbb mint a husi,de minőségben,megbízhatóságban is van a szeren az árához képest.Ez a 100 000 gép.Én ezt választanám az 1,3 lovas husi helyett és ugyan az a farmer kategória,de jóval erősebb.

Ez a másik már erősebb mint a 2 lovas Husi és van olyan jó,de jóval olcsóbb [link]

Ár-érték arányban is üti a Husit,Stihl-t és van olyan megbízható gép.De nem 100e.Négy éve nyomom ezzel a bérkaszálást,de damilfejen,mert odacsaptam figyeletlenségből és gyertyán kívül nem volt gondom vele.Ezek kopó alkatrészek.2-3 óra alatt letolható vele a 40 centis fű ekkora területen,ha nem cserjés.Fontos a jó olaj és a karbantartás,mint a 2 drágább gépen is.Ugyan annyi az igénye ennek is.

2019. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!