Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti nem maradtatok el a tavaszi...

Ti nem maradtatok el a tavaszi kerti munkálatokkal a folyamatos esőzés miatt?

Figyelt kérdés

Hihetetlen! Egyszerűen alig bírtam bármit is tenni a kertben az elmúlt időszakban. Amikor ráérek esik, amikor nem érek rá kicsit kisüt a nap, majd újra esik. :-(

Múlt évben költöztünk, új kertet szeretnénk építeni, de egyszerűen, nem tudom, mi lesz ebből idén. Itt várakoznak a garázsban az őszi virághagymák, a nyári virágmagok... Nem tudom földbe juttatni őket. A gaz bezzeg növekszik. :-(



2019. máj. 30. 02:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Őszi virághagymák?? Ősszel aszály volt. Vagy nem őszi ültetést értettél rajta? Mert azoknak már kampec. Fél évnél sokkal többet nem bírnak ki kiszedve, csak hűtőházban esetleg.

A tavasz is kimondottan aszályos volt, csak pár hete kezdődött ez a rettenetes esős évszak. Egész márciusban, áprilisban meg lehetett volna csinálni. A legtöbb dolog egyébként is olyan, hogy április után már semmi értelme.

A palántázás csak az, ami problémás volt, de ezeket is meg lehetett azért oldani, némi késéssel, olyan 250-300 db-ot elrakosgattam az elmúlt hetekben.

Most már a gyommentesítés az, amivel kicsit el vagyok maradva, meg a permetezés. Egyelőre még nem vészes a helyzet, de sok földem van, mire a végére érek, már problémás lehet a helyzet.

Amikor eláll az eső, 2-3 nap után már lehet valami munkát végezni, mert ha süllyed is a nedves föld, ami nem jó, de meg lehet csinálni a munkákat. Ne hagyd nagyra a gyomokat, mert utána hatalmas munka lesz. Ilyen kisebb, párszáz m2-es területtel gyorsan lehet végezni most még, hogy kicsik a gyomnövények. Az üres földhöz meg kell egy rotációs kapa.

Ez egy ilyen műfaj, nem akkor kell dolgozni, amikor olyan kedve van az embernek, hanem amikor szükséges, meg amikor lehetséges.

2019. máj. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Egyet értek az elsővel. Áprilisban nem esett , virágot vetni ültetni kertben veteményezni akkor kell. Májusra maradt a palánta. Azért mikor eláll el lehet dugdosni azt a pár százat. Ilyenkor gazalni kell már meg permetezni.
2019. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Folyamatosan idohiannyal kuzdok, ugyhogy nekem nem is volt feltuno. :D

De pl. mult hetvegen vetemenyezten, es elozo hetvegen is. Akkor palantaztam is. Igaz, csoporogni kezdett kozben az eso.

Figyelni kell az elorejelzest, es a programokat ahhoz igazitani.

Most hetvegen megint jo ido lesz, en pl. fuvet nyirni akarok.

Aztan kene meg szolot kotozni is, de azt reszletekben is lehet csinalni.

A permetezes szokott jobban idegesiteni, ott iden egyszer rafaztam: eleredt kozben az eso, tehat hiaba dolgoztam. Masnap nem esett, de fujt a szel. Jobb hijan akkor permeteztem. Jol tettem, mert utana egy nagy esos periodus kovetkezett.


En mar megszoktam, hogy a kerti munka ilyen. Akkor kell csinalni, amikor alkalom van ra, mert amikor eltervezted, akkor lehet, hogy nem alkalmas az ido ra.

2019. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Igazából most akarnánk rendbe tenni a vacak kertet a háznál, ahova majd költözünk, de egyelőre halmokban áll a föld, a szemét és a zöldhulladék, mert egyszerűen nem lehet mikor tovább dolgozni vele, eltüntetni....
2019. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Én is el vagyok kissé maradva, leginkább a fűnyírással, sövény lenyírásával, májusi virágmagok elültetésével. A gazokat rossz időben is szedegettem, amikor éppen nem esett az eső. A legrosszabb, hogy az előrejelzés szerint a következő 2 hétben sem lehet jobb időre számítani, már nagyon elegem van :(
2019. máj. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vagy 5 tő uborkával, meg a szőlő kapálásával és zöldmunkáival vagyok elmaradva.

Még márciusban metszettem és elvitettem egy konténernyi zöld nyesedéket meg a komposzt egy részét, mert kb a fele nem komposztálódott be szépen. Az ásás is sikerült, aztán a fű szellőztetése és táperő pótlása is. Az áprilisi tavaszban elpalántoltam. A paradicsom azóta folyamatosan nőtt, már derékig ér (nem determinált), a paprika egyhelyben van azóta is. Remélem gyökérre ezért dolgozott. A cukkini már virágzik. Az uborka viszont megfázott, és 6 tőből csak egy maradt, ezt pótolnom kell. A elmúlt hónapban folyamatosan szerencsém volt, mert bár hétvégén nem, de a napi munkából hazaérve mindig akadt kéthetente egy olyan este, mikor szélcsend is lett meg eső sem volt, és meg tudtam permetezni. (Igaz a 9 éves fiammal egyezkedni kellett, hogy a tervezett számítógépes RedAlert partynkat halasszuk másnapra). A füvet már hetente nyírnom kell, ott kicsit macerás ha nedves, mert feltapad a belső burkolatra és kézzel kell leszedni néha egy vödörnyi nyesedék-trutymót. A málnában majd elsüllyedtem tegnapelőtt, de fel kellett kötözni, és meg kellett ritkítani.

A kapálással vagyok rettentően elmaradva. Már vagy 3 alkalommal egy gereblyével a tyúkhúr, meg más terjeszkedő és intenzíven nővő gyomot meggyérítettem, több talicskányit gereblyével kitépkedtem, de megkapálni a területet még nem sikerült. A veteményes ágyásokból a gyomlálás ilyenkor nekem könnyű, mert a nedves földből könnyen kijön gyökerestől. Amikor a feleségem megkér, hogy vigyek be egy kis spenótot, vagy salátát vagy petrezselyem-zöldet, vagy kaprot, etc., akkor azt az ágyást amiben az van amit kért, gyorsan kigyomlálom. Paradicsomot kötözni meg esőkabátban is lehet. Már vannak mogyorónyi koktél paradicsomaim.

Azt meg, hogy a -2 fokos fagyban hogyan maradt meg az összes kajszim, és hogyan termékenyült meg amikor a méhecskék sem jártak, ezt nem tudnám elmagyarázni senkinek, de rengeteg kajszim van még úgy is, hogy a negyedét már eldobálta a fa...

2019. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem. Mostanság kellene kiültetnem az alig fejlődő palántáimat, de szinte mindegyik elrohadt, aminek aaaaaannyira nagyon örülök, hogy jövőre már hagyom is a francba az egészet. Tavaly is alig maradt meg valami. A kerti növények jelentős része is kidőlt, mert hiába veregetem le róluk a tonnányi vizet, ha öt perc múlva már megint esik.
2019. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

#7

Ja, én is, az ismerőseim legnagyobb része is, de mostanra már a kertmániás zöldségtermesztő nagyszüleim is kvázi felhagytak a kertészkedéssel, tök fölösleges azért strapálnia magát az embernek, hogy évről évre végignézze, ahogy mindene tönkremegy. :( Pázsit, pár fa még megéri, aztán kész.

2019. máj. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Annak megy tonkre, aki nem ert hozza, vagy nem torodik vele. Eletemben nem veregettem le egy novenyrol sem a vizet, nem is hallottam ilyenrol.

Aki tobbfelet termeszt, annak mindig lesz olyan, ami szamara pont jo az az ido, es lesz olyan, ami szamara pont nem jo.

Paprika es paradicsom palantaim nem doltek meg, borso gyonyoru, retek nagyon szepen termett, eper ugyszinten .... csak par dolog, ami jobb lett, mint tavaly. Salata remekul erzi magat, soska ugyszinten. A krumpli is szepnek igerkezik, csak a bogartol tudjam megvedeni. Ha minden mas rosszul terem, mar akkor sem lesz rossz az idei ev.

2019. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Ember, lábszárközépig érő víz áll a kertben. :D Ez már nem hozzáértés kérdése. Vagyis hát ja, érthettünk volna hozzá, és próbálkozhattunk volna rizzsel...

2019. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!