Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel permetezzem a gyümölcsfá...

Mivel permetezzem a gyümölcsfákat, ha végre elállnak az esőzések?

Figyelt kérdés

Gondolom nagyon terjednek a gombás, rothadásos, stb nyavalyák ilyen időben. Pár gyümölcs meg már kezd érni.

Milyen szerrel, mi ellen kell most főleg védekezni?



2019. máj. 30. 11:46
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Folucur solo. Kiváló szer évek óta használom. 14 naponta. Plusz rovarölö Mospilan. Szintén 14 naponta . A kettőt keverve
2019. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Folicur Solo II. kategóriás amihez "zöldkönyv" kell, ha nem szarik bele a gazdaboltos, akkor nem fogják kiadni. A mospilant legtöbb növénynél max 1 vagy 2 alkalommal lehet használni, úgyhogy ahhoz meg ne írjunk ilyet, hogy 14 naponta! De ez a gombabeölőkre is vonatkozhat, ott is van amit csak 2-3x lehet.


Az a baj, hogy erre így nehéz válaszolni, hogy "a gyümölcsfákat" és nem tudjuk, hogy a "kezd érni" az azt jelenti, hogy 1 hét múlva szeded vagy 1 hónap múlva. Vannak olyan permetszerek például amiket mondjuk fújhatnál almára, meggyre, de kajszira nem engedélyezett, ha termés van rajta.

2019. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző, tudni kellene, hogy milyen gyümölcsökről van szó.

Most így konkrétan a fák gombás betegségei közül csak a barack sztigminája és gnomóniája, valamint egyes almafajták lisztharmata jut eszembe, amik ellen védekezni kell. De azok ellen is elég akkor, ha folyamatosan figyeled a fáidat, és megjelennek az első tünetek.

Van persze az érő gyümölcsök moníliája, de ez ellen elsősorban rovarölőzni kell, mert a legtöbb gyümölcs héja ellenáll a moníliának, de ha megszúrja őket egy levéltetű vagy egyéb, akkor onnan már el tud indulni a rothadás.

És persze, figyelgetni kell mindent, és rovarölőzni, ha szükséges. A levéltetvek pl. nagyon elterjedtek most.

Amit nem látni, azok a különféle molyok almában, barackban, egyebekben. Ha elő szoktak fordulni nálad, akkor ezek ellen rendszeresen védekezni kell. Vagy cseresznyelégy, ez ellen én pl. holnap és holnapután akarok permetezni.

2019. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenféle gyümölcsfából van 1-3 darab, de a meggy és a cseresznye már pirosodik, ill. kezd, gondolom 2-3 hét múlva érnek (s.barack 4 hét?), és nem szeretnék mérget enni, így már csak olyan szerekkel mennék rá, aminek rövid az é.v.i.-je, és nem felszívódó.

Karate-ra gondoltam (évi 3 nap) cseresznyelégy ellen, meg meggyre.

9 napja Score-t szórtam, lehet hogy akkor a gombaölőt most kihagyom ezeknél.

2019. jún. 1. 15:53
 5/5 anonim ***** válasza:

A felszívódók általában hamarabb lebomlanak, az ÉVI-től függetlenül. Lemosni nem fogod tudni a cseresznyéről.

De az természetes, hogy az ÉVI-t érdemes betartani.

Most én is jól megszívtam a cseresznyeléggyel, mert egyetlen Spilan-szórással szoktam megvédeni a cseresznyét meg a meggyet, de most az időjárás miatt nem tudtam kimenni egy hétig, és így már nem fér bele a 2 hét, másrészt meg egyes szemekben már most bent van a lárva v. pete, és kontakt szerrel nem is lehet ellene semmit tenni.

2019. jún. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!