Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges, hogy a búvárszivat...

Lehetséges, hogy a búvárszivattyú rövid időn belül azért nem hoz föl vizet, mert nagyobb teljesítményűre lett cserélve?

Figyelt kérdés
Ez nem szándékosan történt, most vettem észre, húztam föl a fúrt kútból. Csereberélgettük a szivattyúkat, javítani vittük. Amúgy mi történhet egy fúrt kúttal, ha nem úgy működik, mint szokott.
2019. jún. 1. 11:30
 1/7 A kérdező kommentje:
...mi történhetett
2019. jún. 1. 11:33
 2/7 anonim válasza:
nincs vízben
2019. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de nem azért, mert a nagyobb teljesítményű szivattyúzást nem tudja biztosítani az odafolyás? Hogy esetleg a 280 wattossal nem járnék így, mert most 600 wattos van leeresztve. Most olvasom, hogy a szivattyú fölött legyen 1 méter vízoszlop. Hát az soha nem volt a 30 év alatt, amióta használjuk.
2019. jún. 1. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Ne a teljesítmènyt nèzd, hanem a víz szállítását az a mèrvadó.

Ha kevès, lassú a vízutánpótlás, akkor fölös nagyobb szivattyút használni.

2019. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha membrános szivattyú volt lent,azt tönkreteheti a kutat.

Bevibrálja a homokot,és meg annyi víz sem lesz bent,hogy a szivattyú víz alá kerüljön .

Ha valamilyen kérdésed lenne,akkor azt pririben írd meg.

Némi tapasztalatom van e témában .

2019. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, membrános ez a piacon beszerzett orosz gyártmányú szivattyú, amit mindig használtam.

Köszönöm szépen az érdembeli hozzászólásodat. Az Index fórumán olvasgatva is arra jutottam, hogy a 600 watt csinálja a bajt. Hogy a szivattyú teljesítményével a vízhozam teljesítménye(?) alá kell menni, és óvakodjunk a gyakori kapcsolgatástól. A testvérem szerint(aki férfi), szünetekkel engedjem tele a hordót. Kb. vödrönként. Most nem foglalkozom vele, elegem lett. Legfeljebb abbahagyom a kertészkedést, mert öntözés nélkül szóba se jöhet.

Még egyszer megköszönöm.

2019. jún. 1. 20:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha belebuktatom az egész hóbelevancot a kútba, érzékelem, hogy nem homokba, iszapba ér le, hanem kemény, szinte kongó valamire. Meg be is akad néha a cső végébe a szivattyú. Akkor itt töltődésről nem lehet szó - gondolom én.
2019. jún. 2. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!