Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül egy úszómedencé...

Mennyibe kerül egy úszómedencénél a beépítés és a földmunka?

Figyelt kérdés
Egy nagyjából 5x3x1,5 úszómedencét szeretnék építtetni, maga a medence ára megvan, de a fent említett költségek áráról semmit nem találtam. Tegyük fel, hogy mindent csináltatni akarok, mivel nem értek hozzá, nagyjából ezek a dolgok mennyibe kerülnének egy rendes medencénél? Vagy mondjuk egy műanyag falu, földbe süllyeszthető medencénél? Ti melyiket választanátok és miért? A műanyag falu medence nagyjából mennyit bír ki?

2019. jún. 4. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hogy érted, hogy a medence ára már megvan? Milyen medence? Akiktől veszed nem adnak árajánlatot a telepítésre? Érdemes lenne több telepítő cégtől ajánlatot kérni. Mivel nekem kb. akkora medencém van mint neked lesz, de mobil amit minden szezon előtt telepítek ezért konkrét számokat nem tudok mondani, de ha nagyon olcsón veszed a medencét, akkor a telepítés a medence ár többszöröse is lehet. Az öntött műanyag medencékkel vigyázni kell magas talajvíz esetén, ha nem szakszerűen van telepítve egyszerűen kivetheti magából a föld. Az anyagukat kb. 10 év alatt kifakítja a nap, elég csúnya lesz és nem orvosolható. Aztán van az épített (beton) medence, aminél a szakszerűség azért fontos, hogy meglegyen a vízzáró medencetest. Erre kétfajta burkolatot szoktak tenni, mozaikot vagy fóliát. Mozaik nagyon elegáns, de jóval drágább. A fólia sérülhet és az is cserélendő 10 év után, de ez kisebb költséggel jár, mint a műanyag medence cseréje. Nem véletlen, hogy a legtöbb épített medence fóliás zsalubeton. Ha feszített víztükröt akarsz az biztos, hogy drágább és olyannal csináltatnám, aki nem először telepít ilyet. Amikor kész a medence kell köré valami tereprendezés, parkosítás, szóval eléggé el lehet szállni vele.

De ugye számoltál azzal is, hogy érdemes fedésről gondoskodni, világítás is kellhet a medencébe és a gépészet sem olcsó. Nyilván nem akarsz klórban fürödni, úgyhogy érdemes valami alternatív kezelésen gondolkodni, mint pl. az UVC germicid lámpa alkalmazása a vegyszerhasználat csökkentése érdekében. Esetleg fűteni akarod a vizet, mert fedéssel (polikarbonát eltolható) hónapokkal kitolhatod a szezont. A medence fenntartása is folyamatosan pénzbe kerül, ha vasas a kútvized csapvízzel kell feltölteni, villanyszámla megnő mert megy a keringetés, ráadásul drágák a vegyszerek. Minél jobb a gépészeted, annál kevesebb pénzbe, időbe és munkába kerül az üzemeltetés. Vannak youtube-on videók medence telepítésről, érdemes megnézni párat, hogy képbe kerülj. Nagy valószínűséggel többe fog kerülni a telepítés mint egy medencetest.

2019. jún. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egy katalógusban néztem ezt a méretet és ott írták az árát, de a beüzemelés költségeiről nem találtam semmit. Esetleg azt még megtudnád mondani, hogy neked a fenntartása nagyjából mennyibe kerül? Ha nem vagyok tolakodó.
2019. jún. 7. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!