Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Milyen fákat tehetek kerti tó mellé? (Pl. Fűzfa)

Árnyékolás képpen, és dekoráció képpen. 4 méteres méretben venném.

Milyen fajtákat ajánlotok? Ami ha bele is hullik annyira nem baj, vagy esetleg olyat ami nem hullajt ősszel?

Olvastam hogy a gyökerek kiszúrhatják a tófóliát.

Esetleg falazzam el az ültetőgödör oldalát ami a tóra néz?

Diófa kilőve annak levele mérgező.

Ötleteket várok :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: halastó, kerti tó, otthon, , hal, dísztó, növény

jún. 12. 17:16  Privát üzenet  

A válaszok
Tópartra ugye klasszikus a szomorúfűz. Nekem is az van az udvaron, bár tó nincs. Szép.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 12. 18:30 Privát üzenet
Igazából semmilyet nem ültetnék. A bele hulló levelektől,ágaktól soha nem lenne tiszta a vize .

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 19:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ez igaz, de muszaj elárnyekolni. Egész nap ki lenne téve a napnak sajnos

# 3/6Időpont jún. 12. 21:38 Privát üzenet
Esetleg nem fa, de az olasznád remek alternatíva lehet a fa helyett. Annál egyedül a rizómák terjedését kell meggátolni, de erre vannak különféle határoló okosságok. Esetleg még a bambusz. Az is szörnyen dekoratív ráadásul örökzöld és minimálisat hullajt.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont tegnapelőtt 07:16 Privát üzenet
Hát szerintem meg az nem való tófólia közelébe. A gyökér annyira nem veszélyes, de a föld alatt tarackoló hajtás az tényleg ki tudja szúrni a fóliát. Állítólag.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont tegnapelőtt 07:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

szélekre tennék duplán geotextilt?

Flexibilis csemperagasztóval bekenni? Mármint a tavat belülről a szélétől 1 méterre körbe

# 6/6Időpont tegnapelőtt 11:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Wuxal-lal a szőlő virágzásakor (bármilyen virágzó növényt) is permetezhetek? .. és, ha igen, tehetek bele tapadásfokozót (Nonit)?
Saját telkemen kivághatom a fákat?
Esős idő után mivel érdemes permetezni a gyümölcs fákat? alma körte sárgabarack szilva
Ez igaz lehet? Azt hallottam ha permetezek a permethez tehetek folyékony lombtrágyát és a kettőt együtt lehet és nem lesz semmi gond.
Fele tul. Részem van egy 15 0000 nm-es belt. -i inga. -on, aminek fele erdő. A másik tulaj a ha. élvező, és most Fákat vág ki. El akarja adni. Megteheti ezt az én beleegyezésem...
Milyen gyökereket-fákat tehetek az akváriumba?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!