Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fákat tehetek kerti tó...

Milyen fákat tehetek kerti tó mellé? (Pl. Fűzfa)

Figyelt kérdés

Árnyékolás képpen, és dekoráció képpen. 4 méteres méretben venném.

Milyen fajtákat ajánlotok? Ami ha bele is hullik annyira nem baj, vagy esetleg olyat ami nem hullajt ősszel?

Olvastam hogy a gyökerek kiszúrhatják a tófóliát.

Esetleg falazzam el az ültetőgödör oldalát ami a tóra néz?

Diófa kilőve annak levele mérgező.

Ötleteket várok :)



2019. jún. 12. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Tópartra ugye klasszikus a szomorúfűz. Nekem is az van az udvaron, bár tó nincs. Szép.
2019. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából semmilyet nem ültetnék. A bele hulló levelektől,ágaktól soha nem lenne tiszta a vize .
2019. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de muszaj elárnyekolni. Egész nap ki lenne téve a napnak sajnos
2019. jún. 12. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg nem fa, de az olasznád remek alternatíva lehet a fa helyett. Annál egyedül a rizómák terjedését kell meggátolni, de erre vannak különféle határoló okosságok. Esetleg még a bambusz. Az is szörnyen dekoratív ráadásul örökzöld és minimálisat hullajt.
2019. jún. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg az nem való tófólia közelébe. A gyökér annyira nem veszélyes, de a föld alatt tarackoló hajtás az tényleg ki tudja szúrni a fóliát. Állítólag.
2019. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szélekre tennék duplán geotextilt?

Flexibilis csemperagasztóval bekenni? Mármint a tavat belülről a szélétől 1 méterre körbe

2019. jún. 13. 11:57
 7/7 anonim válasza:
Én is tervezek ilyen kerti tavat. Jelen állapotában a gödör ki van ásva, fólia lesz majd benne. Az árnyékolása dél felől tökéletes, két kifejlett lucfenyővel. Kelet felől olasznád sor van telepítve, másfél éves. A nyugati szegélyen egyelőre csak két db nyamvadt bambusz növendék van, meglátom mi lesz majd belőle. Észak felől nyitott lesz a tó. A bambusz rirómái ellen komolyan védekezni kell. Nemhogy a töfölián, de még a betonon is átmegy idővel, kemény tűhegyes szúrókájával. Van ellene viszonylag vastag műanyag lemezből úgynevezett gyökércsapda, jó drágán persze. Az olasznád rizómáit sokkal könnyebben kordában lehet tartani. Én beásott hullámpalával védekezem ellenük. Szerintem a bambusz ellen kevésnek fog bizonyulni, valószínűleg kelleni fog az említett drága 'csapda'.
2019. aug. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!