Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egyedül én nem vagyok oda az...

Egyedül én nem vagyok oda az orchideáért?

Figyelt kérdés

Szeretem a növényeket, mindenfélét, de az orchidea annyira nem tetszik és már kicsit unom is, hogy mindenki arról beszél :'D

Kezdem úgy érezni, valami földönkívüli vagyok.


2019. jún. 12. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szépek szerintem de engem jobban zavar hogy nincs illata :D
2019. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Igen egyedul te 😂 en imadom van 4 is nalam. De nincs ebben semmi foldonkivuli, nekem meg a liliom nem tetszik
2019. jún. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem sem érdekel, bár én pasi vagyok.

Ennek ellenére szeretem a virágokat és nevelgetek is magamnak egy igazán férfias virágot :)

2019. jún. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orchideáknál az jelenti a kihívást, hogy az ember a saját lakásában vajon képes-e megteremteni a növény számára megfelelő körülményeket. Én sok Phalaenopsist halálra locsoltam, mígnem 2 éve vettem 399- Ft-ért a Praktikerben egy kiszáradás előtt állót, amit igencsak kaktusz-pozsgás módjára tartok (nagyon kevés vízzel), amit láthatóan kedvel. Ugyanakkor nem könnyű eltalálni az optimális gondozási módot, hiszen sokat számítanak a fény- és hőmérsékletviszonyok is. A Cymbidiumok nálam télen széles ablakközben vannak 0-10° között és rendszeresen virágzanak. A Zygopetalum sok évet kibírt, de végül kerti nyaraltatás után valamiért kihalt... A Cattleyák a délre néző ablakközben nyáron megsülnek, télen elfagynak, ezért nyáron a kertben vannak félárnyékban, télen pedig egy délre néző kis szellőző-ablak mögött, ahol csak rövid ideig kapnak tűző napfényt és így tartva bírják a "kiképzést". Ugyanakkor vannak rejtélyek is. A 99-Ft-ért vásárolt, gyökértelen Paphiopedilum több év alatt rendbejött és a délre néző ablakközben tartva évekig rendszeresen virágzott (ősszel-télen). Majd pár éve abbahagyta a virágzást és azóta csak sarjadzik, de nem virágzik.
2019. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!