Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit ajánlotok? Házikertbe...

Mit ajánlotok? Házikertbe szeretnék különleges gyümölcsöket.

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok, milyen gyümölcs-fákat/-sövényeket érdemes ültetni egy kissé vizenyõs házikertbe? Nem az alap gyümölcsfákra gondoltam (barack, cseresznye, alma stb.), hanem különlegesebbre (pl. goji, egres, pawpaw, kaki, füge, kivi, datolyaszilva stb.), csak nem az elõbbieket. Ezeket ismerem. :) Az is fontos lenne, hogy könnyen beszerezhetõ legyen. Elõre is köszönöm.

#kert #gyümölcs #gyümölcsfa #gyümölcstermõk
2019. jún. 21. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most jostát és fanyarkát akarok.
2019. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Josta, nagyon finom ha kell fanyar ha kell édes.

Fehér ribizli

Rebarbara (igaz nem gyümölcs)

Fekete berkenye

Kamcsatkai mézbogyó

Erdei szamóca

Som

2019. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Som

eperfa

2019. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gránát alma ,goji bogyó,sövénynek kiváló,nagyra nő és sűrűre lehet nevelni,és még gyümölcsöt is ad.
2019. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat. Fanyarkát, csak online lehet beszerezni? Esetleg egy 10.000-es városban kapok majd õsszel a piacon? :)
2019. jún. 22. 16:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyjából kizárt, hogy a piacon árulják. Az se 100%, hogy a megyében fogsz kapni.


Mini kivi igénytelenebb és kevésbé helyigényes, mint a "nagy" kivi. Ha veszel, akkor olyant, amit kimondottan nagy gyümölcsűként hirdetnek. Önporzóst ebből se érdemes, mint a nagy kiviből se.

Schizandra.

Lehet még jujubát is, azt viszonylag sok helyen lehet beszerezni. Na nem mintha nagyon érdemes lenne. Az ilyen különlegességek többsége nem éri meg a befektetést, saját tapasztalat.

2019. jún. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De miért? Mi velük a baj. A jujubát annyira nem szeretem. Én is inkább a mini kivin gondolkodtam, de azt de túl egyszerü beszerezni, az indán banán is ugyan így. A füge elég sok helyen van, de nem elég télálló nekem. :( A schisandra chinensis az nagyon jól hangzik és nem messze van itt egy kertészet, ahol árulnak azt és somot is.
2019. jún. 23. 09:55
 8/9 A kérdező kommentje:
se túl egyszerü*
2019. jún. 23. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ezek nem annyira jó ízűek és felhasználhatóak, hogy érdemes legyen velük foglalkozni. Oké, megeszel pár szemet, jólesik, de sok darabbal nem nagyon tudsz mit kezdeni, állandóan ezt enni nem akarod. Nem is valami tárolhatóak, feldolgozással se lehet értelmes módon tartósítani, szóval a fő hasznuk, hogy a hozzád látogató ismerősök csodálkoznak rajtuk.

De ha sok helyed van, amit nem sajnálsz, csináld.

2019. jún. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!