Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csrepes menta gondozása....

Csrepes menta gondozása. Mivel nem kaptam külön mentaleveleket ezért megvettem egy egész növényt, viszont semmit nem tudok róla, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
fogalmam sincs, mennyit kell locsolni, hol kell tartani, és hogy leszedhetem e az összes levelét (mivel mojito koktélhoz kell) és ha igen mennyi idő alatt nő ki újra?
2010. júl. 9. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Árnyékban kell tartani, a direkt napfényt nem szereti.

Kicsit több öntözést igényel az átlagosnál, enyhén nedves legyen mindíg a talaj.

Csak a csúcsát szabad letépni, az alsó leveleit nem.


Ha mégis sikerül kinyírnod a növényt, írjál privátban, szívesen küldök, rengeteg van.

2010. júl. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi rendes vagy :) külföldön élek szóval a küldés nem aktuális, de köszi :) jó neked , hogy ennyi mentád van csinálhatod a sok mojito-t :) azért megpróbálom nem megölni, remélem megmarad..oh még annyi a kérdésem, hogy mennyi idő alatt nő vissza a levele?
2010. júl. 9. 16:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan, mint a schnittling (metélő hagyma), minél jobban tépkeded, annál jobban nől.

A csúcsán lévő 3-4 levél visszanől egy hét alatt.

[link]

Egészségedre! :)

2010. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy bepoftálankodok, de: Kedves első! Lehetne a küldésről szó másnak is? Csak mert a tesómék rám bízták a konyhakertjük, míg elvannak nyaralni, de sikeresen meghalasztottam a mentájukat. Nem volt nagy, kb. 10-15 centis max., viszont hiányolni azt fogják...

Priviben megbeszélhetnénk?

2010. júl. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze! Írjál.
2010. júl. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenhol azt írják hogy sok napfény kell neki.

Én pár hete vettem és elkezdett elszáradni.

pedig kap vizet is nem tudom mit csináljak vele.

Az első mondat nem kötekedés akar lenni hanem hogy mi a jó?

2014. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!