Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elromolhat attól a fűnyiró,...

Elromolhat attól a fűnyiró, va véletlenül egyszer megkaptam vele a beton szegélyt?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek hozzá, de a tulajom szerint ezért romlott el, és velem akarja kifizettetni, holott ő meg kint hagyta utána a jégesőben vagy 2 órát...
2019. júl. 12. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kész és a rögzítését nézd meg. A penge szinte biztos, hogy kicsorbult. Másra nem számítanék
2019. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
Attól függ mennyire kaptad el. Elgörbülhet a tengely is es akkor szervíz.
2019. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogy romlott el? Indul? A víz nem tesz jót neki.


A beton szegély legfeljebb odavág a pengének, az esetleg meg is hajlik, csorbul, kicsit kiegyensúlyozatlan lesz, ergo jobban remeg, hangosabban jár. Le kell szedni, nagyjából egyenesre visszafeszegetni, meg egy flexszel húzni rajta kettőt, és megint éles.


Azt nem írtad, hogy benzines, vagy elektromos fűnyíró, és hogy konkrétan mit csinál, vagy mit nem csinál.


Ha elektromos, megázott és be lett indítva anélkül, hogy a motort valaki szétszedte és kiszárította volna, akkor esélyes, hogy zárlatos, jó eséllyel kuka. Viszont akkor a víz tette neki rosszat.


A szomszéd fűnyíróját meg ne kérd el még egyszer, 18-20ezer forintért már lehet venni elektromosat, amihez alkatrész is mindig van, 38 centi a vágásszélessége, 1300 wattos motorral.

2019. júl. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fűnyiró benzines, nem elektromos, a tulajé, azt mondta nyugodtan használhatjuk. Amikor utoljára vágtam vele rendesen működött, semmi baja nem volt a beton szegélyt se most kaptam el vele, hanem az ezelőtti fűnyiráskor, de csak éppenhogy, rögtön elkaptam, nem tologattam rajta. Utánam a tulaj használta, aztán jött egy nagy vihar jégesővel, ő meg kint hagyta ázni. Azt tegnap meg irnak nekem, hogy elbaxtam a fűnyirót, mert semmit nem csinál, nem indul el, és drága a javittatása. Gondolom velem akarja kifizettetni, de biztos nem fogom.
2019. júl. 12. 12:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt vállalom, hogy esetéeg a penge kicsorbult, az lehetséges, de hogy nem ettől nem indul el abban én 100% biztos vagyok. Ja meg azt mondta biztos nem jó benzint raktam bele...
2019. júl. 12. 12:12
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Le akar húzni anyagilag. Nálad működött. Ennyi.
2019. júl. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad, csak le akar húzni pénzzel! Én is sima 95-ös benzinnel és 10W-40 olajjal használom az enyémet évek óta, semmi baja, és a patkázástól sem romolhatott el, főleg ha utána még működött akkor, legfeljebb csak a késnek nem tesz jót! Tudja valamivel bizonyítani, hogy nálad romlott el? Nem hinném, hogy ezt lehet bizonyítani, szóval hagyd a fenébe!
2019. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, ne csak vádaskodjon, hanem bizonyítsa be, hogy azért nem indul, mert te leütötted a pengét vagy mert nem jó benzint tankoltál.

Ez így működik a bíróságon is.

2019. júl. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazából az eső sem árthat neki,mert minden annyira burkolva van,hogy ilyen ne okozzon kárt .

Talán meg kellene nézni a gyújtó gyertyát,levegő szűrő tisztaságát .

Egy biztos,bármi keményet ér el a kasza,akkor csorbulhat az éle,vagy tengely görbülhet .Ezt meg inditás előtt is le lehet ellenőrizni.1 x körbe forgatom,és ha nem éri a karos szériát,akkor nagy baj nem lehet .

Tegye ki a napra száradni .

2019. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! en mondtam neki, hogy biztos nem fogok egy petákot se fizetni. max a kest megelezem, ugyhogy elmehet ahova akar, azt veszek magamnak egy sajatot.
2019. júl. 12. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!