Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megyek Görögországba nyaralni,...

Megyek Görögországba nyaralni, van aki hozott már onnan gyümölcs-cserjét, gyümölcsfát? Kivitelezhetõ ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon rákattantam a letter és a gyümölcstermõkre. Kivitelezhetõ, hogy pl. hozok egy fügefát Görögországból? A határon átengedik? :) Köszi a válaszokat, elõre is! ;)

#gyümölcs #Görögország #nyaralás #gyümölcsfa #gyümölcs-cserje #gyümölcs-cserjék
2019. júl. 22. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem hurcolnám, kapsz itthon is.
2019. júl. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem lakok túl nagy város közelében és ahova megyek, onnan csak pár km Thessaloniki. Ott biztos több mindent kapnák. Fõként arra lennék kiváncsi, hogy át lehet-e.hozni határon, mennyire birná ki az utat, esetleg tapasztalat(ok)rá, ha vannak.
2019. júl. 22. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan nem tudok válaszolni a kérdésedre, de ilyesmiket tudok:

Növényútlevél nélkül nem szabad behozni semmilyen növényt. Hogy ezt a határokon mennyire veszik komolyan, azt nem tudom.

Görögországból nagy valószínűséggel olyan fügefajtát fogsz hozni, amit a fügedarázs poroz. Az meg nálunk nem él, bár néhány évben már Pécs környékén, az enyhe telű részeken láttak párat, de az ország nagy részén nem tudnak elterjedni a hideg miatt. Fügedarázs nélkül meg nem lesz termésed.

Nálunk csak az adriai típusú fügék teremnek, mert azok megporzás nélkül is termékenyülnek. De Görögországból, még ha kapsz is véletlenül adriait, valószínűleg kevésbé fagytűrőt tudsz hozni.

2019. júl. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz a választ, nem feltétlen fügére gondoltam, Az csak egy példa volt. Ilyen útlevelet szoktak mellé adni? Azt tudom, hogy amit (2 fa, egy meggy és egy cseresznye) vettem itt, ahhoz járt mind a kettõhöz. Valószínüleg, mert Magyarországról hozta át az árus Romániába.
2019. júl. 23. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a görögországi viszonyokat, de nagyon kétlem, hogy ott alapból járna hozzá kiviteli engedély. Ezt külön kell kérni jó pénzért az exporthoz. Ehhez be kell vizsgáltatni a növényeket növényorvossal, és az pénzbe kerül, belföldi értékesítésnél meg nem költenek erre.
2019. júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!