Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szárított levendula-virágot...

Szárított levendula-virágot lehet ültetni?

Figyelt kérdés
Kikel egyáltalán , vagy hogy lehet a levendulát szaporítani?
2019. júl. 22. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél magot, a virág nem fog kikelni.
2019. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha elvirágzott, akkor a virágzat tele van magokkal, arról lehet vetni.
2019. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kíváncsi, hogy a szárított-virág között van annyi mag, hogy kikeljen.
2019. júl. 23. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

A magok elvileg kikelnek, de ha régebbi (nem idei), akkor kevés csírázik belöle és az is igen lassan, akár több éven át elhúzódva.

Ha frissen tudsz levendula-virágot szedni vagy nemrég lett szárítva, akkor viszon elég jó esélyed van arra, hogy kikelnek.

2019. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

A szárított virágban természetesen nincsenek csíraképes magok. Miután elvirágzott, akkor képződnek a magok, de akkor meg már virágszirom nincs, tehát nem szárítják meg.

De a kertészeti szaküzletekben lehet venni magot. Igaz, idén duplájára emelkedtek a vetőmagok árai, de 100-150 Ft körül még most is lehet kapni egy csomaggal, amiből lesz neked 200 tő. (De persze, 1 is lehet, ha nem kell több, viszont akkor érdemesebb venni egy cserepeset a kertészetben 300-ért, ami már jövőre virágzik.)

2019. júl. 24. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vettem magot jó drágán, többször, több cserépben próbálkoztam, soha egy sem bújt ki.

Nagyon nehezen szaporítható magról, ezt a levendulás cikkek is írják.


kimész a piacra, és 250-300 forintért találsz. Minden növényt már csak piacon veszek, az áruháziakkal befürödtem, de sokan szoktak erről kérdést kiírni.

A piacon a kisöregek sokkal olcsóbban adják, és azt otthon nevelgetik, nem nagyüzemben mesterséges fénynél meg agyontápoldatozva.

A levendulát meg lehet venni kertészetben vagy nagyáruházban 2000-ért, vagy a piacon 300-ért.

Előbbinél még nem is biztos, hogy megmarad.

2019. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A levendulamag csak egész frissen csírázik, ezért amit kapni lehet, az nem igazán jó.
2019. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem csírázna legalább egy évig, akkor nem árulnák a magot. Ezek rendes vetőmagtermelő cégek, nem valami aliexpress-es magánszemélyek, akik nem létező növények magját árulják. 3 éves magot meg nem veszünk meg semmiből, csak frisset.

Nálam semmi gond nem volt, virágládában nagyon szépen kikelt egy rakás a csomagolt bolti magból.

Viszonylag kicsi magja van, ha túl mélyre kerül, akkor nem kel ki. Ha túl sekélyre kerül, vagy éppen a föld tetejére, ahogy írják egyes helyeken, akkor meg a kicsírázott mag kiszárad, elhal, szintén nem kel ki. Sokféleképpen el lehet rontani.

Lehet, hogy a kérdezőnek kell vagy 20 db, azért írtam le ezt az olcsóbb a módszert is, nem csak a tő vásárlását.

2019. júl. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!