Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol kaphatnék jó áron, elektro...

Hol kaphatnék jó áron, elektromos fűtőtesteket?

Figyelt kérdés
Nemsokára felépül a házam, de fűtőtesteket még nem vettem. Mivel a házban nincsen gáz, ezért mindenképpen elektromos fűtőtestekre lenne szükségem. Elképzelésem: a fürdőszobába szeretnék egy törölköző szárítós elektromos infrát, ami lead minimum 300 vattot. A nappaliba és a szobákba pedig, elektromos infrapaneleket, szerintem nem árt ha lead 5-600 vattot, de ezt inkább szakértő tudná megmondani. A legjobb az lenne, ha csak bekapcsolom és fűt, de az is jó, ha vizet keringtet, és azt melegíti fel, de akkor mindenképp legyen hozzá fűtőszál! Ha értesz hozzá, légyszíves adj tanácsot,, vagy ha tudsz egy boltot, webet, ahonnan olcsón rendelhetnék, légyszíves megírni, átküldeni, belinkelni! Nagyon szépen köszönöm előre is, a tanácsokat!!!

2019. aug. 20. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

"Nemsokára felépül a házam, de fűtőtesteket még nem vettem."

Elő kellene keresni az eljáráshoz kapcsolódó energetikát és az abban foglaltakat beépíteni. Tekintettel arra, hogy kell majd egy "megvalósulási" energetika is a használatbavételihez.

2019. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Illetve a gépész/villamos rendszerleírást.
2019. aug. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elképzelés nagyon kevés, a szükséges hőmennyiséget ki kellene számolni/-tatni. És ahhoz méretezni a fűtést. Sőt, fölé is kell méretezni kissé, hogy elég gyorsan felfűtse a helyiségeket; de így is viszonylagosan a legdrágább fűtési mód.
2019. aug. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Közel sem a legdrágább fűtési mód, mert a gázt horror áron kötötték volna be! Leírtam: fürdőszoba (5m2) 300-600w, szobák (9m2) 400-800w, nappali - konyha egyben van (23m2), szerintem minimum 800w kell hogy rendesen befűtse. Írtam, hogy ha értesz hozzá, és segítesz, megköszönöm! Fel fogok keresni szakembereket is! Csak előtte kíváncsi voltam a véleményetekre, jöhetnek a válaszok, még bőven!
2019. aug. 20. 16:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon benéztél, egy 9 nm-es szobrának a hőigénye kb. 1260 watt...
2019. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Csak előtte kíváncsi voltam a véleményetekre,"

Kaptál választ/véleményt, és neked ez nem tetszik.

2019. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb elektromos konvektornál ott van a befűthető m2 is. Tudsz vele kalkulálni.
2019. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Valamit nagyon benéztél. Ennyire alul méretezett fűtés csak ősszel és tavasszal lesz elégséges....

...vagy ha a széked alá teszed.

2019. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez alul van méretezve, max akkor jó, ha nincs semmi hőigényed és jó a szigetelés. Amúgy nem értem, tervek nincsenek?


Nálam ezek lesznek: (ha lesz rá egyszer kedvem megcsináltatni - tekintve, hogy a bojlerem egy éve rossz és még nem jutottam el a cseréltetéséhez, a fűtés se mostanában lesz)

[link]

Kb 12 éve nincs csak egy olajradiátor meg egy infrapanel a fürdőben, DE én nem is nagyon fűtök, 17–19Celsius nekem elég és van vezérelt áram átkapcsoló automatikával, a társasházat idén szigetelték, szóval, hacsak nem lesz -20 a télen idén se fogok fűteni. Vezérelt áram nélkül nem érné meg az infra.


Ha viszont házam lenne valami vízteres rendszert mindenképp csináltatnék, vegyestüzelést ill, infrát kiegészítésnek valami nagyon jó szigeteléssel.

Vagy eleve úgy építkeznék, hogy semmi fűtés ne kelljen, viszont az elég trükkös.

2019. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!