Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy kb.20 négyzetméteres...

Egy kb.20 négyzetméteres szobát szeretnék felfűteni. Mivel lenne érdemes?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Kandalló.
2019. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Cserépkályhával .1 felfűtés 1 napra szól.Max 3 óra oda figyelés .
2019. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Keretet nem írtál, hogy mennyit szánnál rá.
2019. nov. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk nincs központi fűtés, így az első 2-3 évben kandalló volt.

Utálom.

Hiába mondják, hogy nem büdös, DE AZ.

Ilyenkor mindig jön valaki és megmagyarázza, hogy ha jól van összerakva, akkor nem kerül füst a szobába. Ezt soha ne hidd el. Amíg kinyitod, hogy tegyél be fát, vagy néha megkaparod, illetve mikor kitakarítod belőle a hamut, nem tudod elkerülni, hogy ne kerüljön be füst. És irritáló szaga lesz a ruháidnak, mindennek. Minden átveszi, a függönyök, a falak, a bútorok.

Emellett koszos. Ezt úgy értem, hogy fát kell venni, a fát fel kell vágni, be kell hordani, azt bent tárolni kell. Ezt nem lehet tisztán megoldani. Padlószőnyeg felejtős.


Tudom, vannak, akik imádják, mert hangulatos. Nekem sosem tetszett, és még a hátrányai is ellene szólnak.

Így végül áram lett, mivel a gáz nincs bevezetve. Ez tiszta, és nem büdös. A hosszú távú cél természetesen ez lenne, mármint a gáz, csak az több millióba kerül.

2019. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

A legolcsóbb a kandalló, de nagyon jól összefoglalták a hátrányait.


A következő szint az inverteres klíma.


A kis elektromos befúvó/infrapanel/olaj radiátor már nem melegít be ekkora helyiséget. Rezsije többszöröse az előzőekhez képest.

2019. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek a #4 válaszolóval. Durván 5 évig használtam kiegészítő fűtésnek cserépkandallót, bármilyen óvatosan is nyitottam ki mindig kiszállt valamennyi füst és hamupor.

Fabehordással a házba ugye jött a kosz is, a bogarakról nem is beszélve.

Ezért 2 naponta takarítani kellett.

A fekete bőr ülőgarnitúrán lehetett látni vastagon a hamuport, a függönyök beszívták a füstöt ezért mindig lehetett érezni a szagot.

Valóban van egyfajta hangulata, ezt nem tagadom de már nincs az a pénz amiért rendszeresen használnám, tartaléknak meghagytam meg karácsonykor 1-2 alkalommal be lesz gyújtva de semmi több.

Egyébként egészen addig fűtöttem gáz mellett fával, még ingyen tudtam szerezni fakitermelésből tűzifát (tarvágás után a "hulladékot" el tudtam hozni)

Lényegében azt akarom ezzel mondani, hogy a jelenlegi tűzifa árak mellett egyáltalán nem gazdaságos. Sőt, lényegesen drágábban jön ki mintha csak gázzal fűtenék.

Tehát ugye a full legálisra gondolok, mikor kugliba vagy hasogatva számlával házhoz hozzák.

2019. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
42%
ha van a falon szigetelés, legjobb ha a belső fal szigetelt, akkor érdemes elgondolkodni a villany-radiátoron! tiszta, megujuló, gazdaságos energia!
2019. nov. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Én viszont nem értek mindennel egyet egyedül a fabehordás koszosságával. Semmi füst nem száll ki, mikor teszek rá és kinyitom, ugyanis a kivezetése tökéletesen meg van csinálva. Ha kinyitom a levegő húzza fel a füstöt, a lángot is szinte süvítve, annyira jó a szellőzése, esélytelen hogy dőljön a füst. Semmi nem füstszagú soha, és kosz sincs. Pár kis hamumaradvány van a kandalló előtt. Ja, fekete bőrkanapénk ban, soha még csak egy pernye sem szállt el odáig. Csak ugye nem csak a hamut kell ám kiszedni a kandallóból, a kéményt is tisztán kell tartani. Munkás dolog, valóban, és én elfogadom, ha valaki nem szereti, de azt ne írjátok, hogy dől ki a füst és a hamu, ami abszolút nem igaz. Egyszerűen csak nem hozzáértő emberek használják. A szellőzés a kulcsa. Még a füströl annyit, hogy aki csak mocsokkal tüzel, nem tud rendes tüzet rakni papírból, gyújtósból, ráteszi a színes, fényes újságot, műanyagot is, az ne csodálkozzon, ha füstöl.

Akinek nem inge, nem vesz magára. Tudom, hogy lepontoztok, de valószínűleg a hibát is megtaláljátok magatokban.

2019. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Ja és a vizes fa meg az olajjal való begyújtásról nem is beszéltem. Az ami szépen füstöl.
2019. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok válasz ellenére, én inkább visszakérdeznék. Milyen helységről van szó? Társasházi lakás, panellakás, téglaház, vályogház, fészer, garázs, szuterén, pincelakás? Van kémény? Van központi fűtés, van távhő, van fa tárolási és aprítási lehetőség? Van hőszigetelés, milyen? Mire használnátok a helységet? Lakószoba, nappali, iroda, stb.?Gyerek tartózkodik benne? Hány éves? Egész nap használatban van a helység vagy csak alkalmilag? 24 órában kell fűteni vagy időnként fel kell fűteni? Milyen szellőzése van a helységnek? Víz, gáz, áram, távhő van?
2019. nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!