Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha a konyhába csak az ablak...

Ha a konyhába csak az ablak alsó felére akarok függönyt, egy ilyen öntapadós konzol/horog megbírja?

Figyelt kérdés

Vettem már egyéb öntapadós dolgokat, semeddig sem bírták.

De akkor hogy szokták feltenni az ilyen függönyöket?


[link]


[link]


Ilyen megoldásra gondolok:


[link]


Új műanyag ablakom van, nem hiszem, hogy ezeket meg szokták fúrni.



2019. nov. 11. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Bőven elbírja, ne aggódj emiatt. Arra figyelj, hogy tiszta és zsírmentes legyen a felület, amikor felragasztod.
2019. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is új műanyag ablakok vannak, ráadásul nem a legolcsóbb 3 rétegűek.

Pont ugyan ilyen függöny van a konyhában, azzal a különbséggel hogy alul és felül is.

Próbáltam én is többfajta öntapadós cuccot, mindegyik elengedte pár hét után.

Ragasztani nem akartam, így hát megfúrtam egy 2mm-es fúróval az öntapadós tappancsot, és egy szintén 2mm-es picike csavarral megfogattam.

Levéve soha nem lesz, szóval a pici lyuk sem fog látszódni. Meg ha nagyon kéne el lehet tüntetni egy gombostű fejnyi lyukat a műanyagon.

2019. nov. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jobban tetszene az öntapadós megoldás, ez tény.


Ha csavarral rögzíted, az mozog, a hátulját is rögzíteni kéne, nem?

2019. nov. 11. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Vitrázs rúdra lehet függönyt ráhúzni, a rudat meg L alakú, kézzel is becsavarható csavarra akasztják rá.
2019. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ilyet tudnál linkelni?

Akkor ehhez csak fúrás kéne, azt meg nem tudok.

2019. nov. 11. 18:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Otthon anyuéknál is kézzel becsavarható kis L alakú "kampók" tartják. Szerintem esztétikusabb, mert konkrétan "eltűnik", ha rá van akasztva a rúd.

Az öntapadós nehéz kérdés. Ha pl. picit párásabb a közeg télen, akkor elképzelhető, hogy gyorsan elengedi. Ha ragaszkodsz ehhez és leesik, akkor én vennék valami jobb átlátszó szerelő ragasztót és azzal ragasztanám oda ezeket a tappancsokat. Nekem olyan cuccom még nem volt, ami ilyen megoldás után leesett volna. :)

2019. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!