Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Galéria építés 3,17 x 6,33...

Galéria építés 3,17 x 6,33 méteren lehetséges?

Figyelt kérdés

Galéria építésben gondolkodok egy hatalmas belmagasságú szobában. (legalacsonyabb magassága majdnem 4 méter, legmagasabb kb.6 méter lehet). Remélem tud válaszokkal szolgálni valaki olyan, aki jobban ért ehhez.


A teljes "szintet" be szeretném építeni egy L alakú lépcsőnek való hely kihagyásával. Ezt úgy, hogy a 3,17 méter hosszú falon szeretném rögzíteni a fő gerendákat, oszlopok nélkül. A kérdés, hogy ez lehetséges-e egyáltalán, valahogy a falba vésve, falra rögzítve?


Ha igen, egymástól milyen távolságban kellene lennie ezeknek a gerendáknak és milyen átmérőjű gerendák bírnák a terhelést megbízhatóan?



2020. jan. 3. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet falra rögzíteni, téglára meg végképp nem. 1,5 méterenként 12x12-es oszlopok, vízszintesen 12x15-ös élére állítva. Padlót 5x10-es anyagból csináld.
2020. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hozzáértő, csak annyi jutott eszembe róla, hogy előző lakásomban volt egy viszonylag nagyobb méretű galéria (3,80 volt a belmagasság) és csak egy (eredeti fatörzsből készült) gerenda tartotta alulról, a többi része valahogy a falhoz volt rögzítve. Azt nem tudom, hogyan, már így vettem a lakást.
2020. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi pont most építünk galériát studio lakasba fából. De lehetséges az hogy oldalt rogzitsd, nem feltetlen kellenek tartó oszlopok! Mi is igy csinaljuk, tapasztalt szakember mellett!
2020. jan. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!