Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhabútort csináltatok, már...

Konyhabútort csináltatok, már leszerelték és elvitték a régit, de azóta megállt az ügy. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés
Egyedi konyhabútort vagyok kénytelen csináltatni a konyha sajátosságai miatt. A régit már leszerelték és el is szállították. Viszont hiába írok interneten nekik nem reagálnak, telefonban meg leráznak avval hogy ki fogják állítani a számlát az árral, hogy az előleget fizethessem, hogy végre elkezdjék a bútoromat csinálni, mivel az előleg befizetését követően kezdik csak el a bútorom legyártását. Vegyem ezt a céget komolyan, vagy keressek más gyártót? Ugye nekem is pénz az idő.

2020. máj. 19. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem felejtsd el őket, ha ennyire sz*r a kommunikációs képességeik.
2020. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
AZONNAL keress másikat.
2020. máj. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Saját zsebből senki nem fogja előleg nélkül legyártani neked a százezer forint értékű alapanyagot.
2020. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Normális, hogy előleget kérnek az anyagra, ha előbb lesz róla számla, szerintem oké. Nem írtad, mennyi ideje húzódik az ügy, gondolom meg is kell tervezni ahhoz, hogy mennyi anyag kell... De furcsa, hogy ha bunkón bánnak az ügyféllel. Lehet szokásosan túlvállalták magukat és valami kis halnak vagy minősítve - akkor pedig nem számíthatsz a továbbiakban sem túl gördülékeny menetre.
2020. máj. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.


A 3. és 4. válaszolónak: Még az előleget se tudom kifizetni (pedig rég kifizettem volna már), mert végleges számlát a költségekről nem állítottak ki közel 3 hét alatt sem. Csak a körülbelüli összeget tudom.


De nem az lenne az érdekük, hogy minél hamarabb kifizesse a megrendelő az előleget? Mert akkor "megfognák" az eladót. Teljesen kétségek között hagyják az embert. Én azt se bánnám ha csak 2 hónap múlva lenne a helyén a bútor, de legalább ne tartsanak bizonytalanságban.


Szerintetek érdemes itt várni ilyen körülmények között?


Semmilyen szerződést nem írtam alá, nem vagyok feléjük leköteleződve, csak kiszedték eddig a régi bútort. Ekkor csak annyit mondtak, hogy az előleg kifizetését követően X idő múlva várható a bútor. Amit nem most nekik kell kifizetni, még a kiszállási díjat sem. És semmi konkrétum.


Már csak becsületből nem mentem eddig máshová, merthogy kivették a régi bútort amit még nem fizettem ki, mármint a kiszállást mert mondván "nem nekik kell most kifizetni".


Ti mit tennétek ezek után?

2020. máj. 20. 09:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy levelet, hogyha nem lépnek sürgősen, akkor elállsz az ügylettől.
2020. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: továbbra is azt mondom, keress mást. Én így tennék a helyedben. Ha ennyire le se sz*rnak és nem kell nekik a pénz, akkor keress más céget.
2020. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, mint írtam, azonnal keress mást.

"Semmilyen szerződést nem írtam alá, nem vagyok feléjük leköteleződve"


Akkor meg mi a probléma? Megtarthatják a régi lomot szuvenírként. Ne is szólj feléjük semmit, ha ennyire tróger az ügyfélkezelésük.

2020. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Apám asztalos, sokat mesél arról, hogy más asztalosok hogy semminek ki embereket mert nem értenek hozza(pl 2szeres árban adják el stb). Szerintem nem kell nekik az előleg, elég a párszázezres konyhabútor. Nyilván nem fogják kérni az előleget mert akkor már papíron lenne a dolog. De ez csak feltételezés. Hagyd ott a céget vagy menj el hozzájuk és kérd számon a dolgot (fenyegetőzhetsz hogy bírósági ügy lesz) . Ha tényleg ellopták akkor bíróságra kell vinni az ügyet de reméljük a legjobbakat.

Nem tudom azóta vane újabb fejlemény.

2020. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!